Ekrem Dumanlı'dan 'Edepli ol' uyarısına sert yanıt

Ekrem Dumanlı'dan 'Edepli ol' uyarısına sert yanıt
Zaman Gazetesi'nin tepe ismi Hükümet'e yüklendi. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile daha da alevlenen Hükümet-Cemaat savaşının Cemaat kanadından 'Edepli ol!' uyarısına tepki geldi.
Cemaat'in hedef gösterilmesine ateş püsküren Ekrem Dumanlı, "rüşvet ve yolsuzluk iddialarından daha büyük bir suçtur. Dünyada da ahirette de hesabı verilemez…" diye yazdı.
 
Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, "Adalet olmadan asla" başlıklı yazısı yine iktidar kanadını kızdıracak. Başbakan Erdoğan'ın "çete" diye bahsettiği kişiler için "suçsuz günahsız insanlara hakaret ediliyor" ifadelerini kullananan Dumanlı, soruşturmada elde edilen bilgi ve belgelerin tüyler ürpertici olduğunu yazdı. 
 
"EDEPLİ OL" SÖZÜNE CEVAP
 
Soruşturmanın üzerinin kara bir perdeyle kapatılmak istendiğini iddia eden Dumanlı, görevden almaları kıyım olarak niteledi. Başbakan Erdoğan'ın yaptıkları bir haberden ötürü "edepli ol edepli" tepkisine Dumanlı, böyle cevap verdi:
 
"Mesela İspanya Başbakanı Mariano Rajov yurtdışı seyahatindeyken polis, iktidar partisinin genel merkezine baskın yapıyor, 14 saat boyunca binada delil arıyor. Neyin delili? Yolsuzluk suçlamasının. Peki ne yapıyor o ülkenin Başbakanı? “Edepli ol edepli!” diye gazeteleri mi azarlıyor, polisleri görevinden mi alıyor, global bir tuzaktan mı bahsediyor? Tam aksine, AB zirvesi için gittiği Brüksel’den, endişe içinde olmadıklarını söylüyor ve “Soruşturma için gereken kolaylığın gösterilmesi talimatını verdim.” diyor. Böyle dedi diye Başbakan’ın itibarı mı sarsılıyor; ya da hükümet mi zarar görüyor? Demokratik-hukuk devletinde yapılması gerekeni yapmış oluyor İspanya Başbakanı."
 
DÜNYADA DA AHİRETTE DE HESABI VERİLEMEZ
 
Hükümetin somut bilgi ve belgelere karşı komplo teorilerine sığınmak ve herkesi korkutmak istediğini savunan Dumanlı, iktidarın cemaate yönelik suçlamalara çok sert tepki gösterdi.
 
(...)Allah aşkına insaflı olalım; mevzuu mecrasından saptırmayalım. İktidar partisine verilecek bir zarar “cemaat”e nasıl bir yarar sağlayacak ki? Hayalî komplolar üretileceğine İslamî olana, insanî olana, hukukî olana yönelmek gerekiyor. Aslı faslı olmayan iddialarla tribünler bir miktar oyalanabilir; ancak ortaya çıkan somut bilgi, belge ve olguları vicdanlarda taşımak imkânsız. Öfkeyle suç icat etmek, suçlu devşirmek ve devlet gücünü hayalî “iç tehditler”e karşı kullanmak, rüşvet ve yolsuzluk iddialarından daha büyük bir suçtur. Dünyada da ahirette de hesabı verilemez…"

Ekrem Dumanlı'nın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com