Ekşi İstifa Etmedi!

Ekşi İstifa Etmedi!
haberturk.com'daki iddiaya göre Oktay Ekşi istifa etmedi.

Ekşi'yi Aydın Doğan kovdu!Oktay Ekşi'nin istifasını okurlarına duyuran haberturk.com şok bir iddia ortaya attı. İddiaya göre Oktay Ekşi istifa etmedi, istifa ettirildi!

İşte haberturk.com'daki o haber...

Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi, AK Parti hükümetine yönelik "Analarını da satarlar" ifadelerini kullandığı skandal yazının ardından istifa etti. Ekşi, 28 Ekim tarihli Hürriyet'in taşra baskılarında yer alan ifadeleri nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın tepkisini çekmişti. Erdoğan, Çankaya'daki resepsiyonda "Eğer gazetecilik buysa ben bu zihniyetle mücadele etmem, savaşırım. Gereğini yapacağız zaten, göreceksiniz" şeklinde meydan okumuştu. Erdoğan'ın sert çıkışının ardından özür yazısı kaleme alan Oktay Ekşi'ye tepkiler dinmedi. Akşam saatlerinde Oktay Ekşi'nin istifa ettiği açıklandı. Ancak Doğan Grubu'na yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Oktay Ekşi istifa etmedi, Doğan Grubu üst düzey yöneticileri tarafından istifası istendi.

Bilindiği gibi Doğan Grubu'nun vergi cezası 4 milyar TL'ye ulaşmış durumda. Vergi cezası nedeniyle bir hayli zor günler yaşayan Aydın Doğan'ın ümidini vergi affı konusunda çıkacak yasaya bağladığı ve bu nedenle de Başbakan Tayyip Erdoğan'ın meydan okumasının ardından Oktay Ekşi'nin derhal istifasının alınmasını istediği belirtiliyor.

HABERTURK.COM
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com