El Bombalarını Aldığı Evi Bulamadı!

El Bombalarını Aldığı Evi Bulamadı!
Osman Yıldırım, “Bombaları Ataşehir'de bir evde Veli Küçük ve Muzaffer Tekin'den aldık” ifadesiyle olay yaratmıştı..

Yıldırım’a dün o evi göstermesi için keşif yaptırıldı. Ancak daha önce mahkemede, “O evi elimle koymuş gibi bulurum’ diyen Yıldırım, dün polislerle birlikte 

2.5 saat, 60 kilometre gezmesine rağmen adresi bulamadı! Bahanesi ise, “Arabayı ben kullansam bulurdum, direksiyonda polis olduğu için kafam karıştı” oldu  

Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesine yönelik üç el bombalı saldırının faili, Ergenekon davasının da gizli tanığı olan Osman Yıldırım, bombaları aldığını iddia ettiği Ataşehir’deki evi dün tüm aramalarına rağmen bulamadı. Duruşmalarda İstanbul Ataşehir’de bir evde Ergenekon sanıkları emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ve emekli tuğgeneral Veli Küçük ile toplantı yaptıklarını, yine Ataşehir’deki başka bir evde ise bu iki şahıstan Cumhuriyet gazetesine atılmak üzere 3 el bombası aldığını defalarca iddia etmişti. Yıldırım’ın bu ısrarı ve ‘İsterseniz evi elimle koymuş gibi bulurum” sözleri üzerine geçen hafta görülen Birinci Ergenekon davasında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, toplantı yapıldığı ve el bombalarının verildiği iddia edilen Ataşehir’deki iki evde keşif yapılmasını istedi.  

15 araçla keşfe çıktı
Talebin ardından dün sabah saatlerinde tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden çıkarılan Osman Yıldırım, keşif için Ataşehir’e getirildi. Yıldırım, iki cezaevi aracı ve korumalar eşliğinde ilk önce Ataşehir Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi, ardından da geniş güvenlik önlemleri altında emniyet müdürlüğüne götürüldü. Saat 12.00 sıralarında ise buradan Ataşehir Meydan’a götürülen Yıldırım, mahkeme hakimlerinden Hüsnü Çalmuk ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın’ın da bulunduğu sivil bir minibüse nakledildi. Daha sonra da cezaevi, jandarma, Çevik Kuvvet ve terörle mücadeleye ait yaklaşık 15 araçlık bir konvoy eşliğinde keşfin yapılacağı yere doğru hareket edildi. Yıldırım’ın bombaları aldığını iddia ettiği Yeni Çamlıca Mahallesi’ndeki Pınar Sitesi’ndeki eve götürülmesi bekleniyordu. Ancak, sivil polisler yolda gazetecilerin önünü keserek takibi engelledi. Yıldırım’ın içinde bulunduğu minibüs de gözden kayboldu.  

Yeniden keşif istedi
Gazetecileri atlatan keşif heyeti, Ataşehir’de, Yeni Çamlıca, Acarlar ve Küçükbakkalköy mahallelerinde adres aradı. Yıldırım’ın gezdikleri mahallelerde bombaları teslim ettiği yeri bir türlü bulamaması üzerine saat 14.15 sıralarında keşfe son verildi. Salih Sevgican Polis Merkezi önünde aramalara son veren heyet, tutanak hazırladıktan Ataşehir’den ayrıldı. Saatlerce dolaşmasına rağmen evleri bulamayan Yıldırım ise “Aracı ben kullanmadığım için evin yerini hatırlayamadığım dediği öğrenilirken, avukatı Murat Eken ise, “Aradan bayağı bir zaman geçmiş. Yeni yapılaşma ve trafik değişikliği sözkonusu. Bundan dolayı çevreyi bilen siteleri tanıyan bir bilirkişi ve telefon sinyal bilgileri değerlerdirilerek yeniden keşif yapılmasını talep ediyoruz” dedi.  

Polis evi bulmuştu!
Osman Yıldırım’ın iddiası, daha önce de gündeme gelmişti. Mahkeme 11 Şubat 2010 tarihli kararı üzerine 25 Mart 2010 tarihinde polis keşif yaptı. Yıldırım’ın evin Ataşehir Migros’un 500 metre uzağında bir site içerisinde olduğunu söylemesiyle birlikte polis kısa sürede evi tespit etti. Osman Yıldırım, Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Alparslan Aslan’ın aralarında olduğu sanıkların fotoğraflarını çevredeki esnafa ve sitenin kapıcısına gösterdi. Tanıklar kendilerine gösterilen fotoğraflardan Veli Küçük ve Zekeriya Öztürk’ü teşhis etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com