El bombası elinde patladı

El bombası elinde patladı
Van'ın Süphan Mahalesi ile merkeze bağlı Bakacık Köyü yakınlarında Özel hareket polisleri ile çatışmaya giren 2 PKK'lı ölü ele geçirildi.
PKK'lılardan birinin hastane polisini şehit eden olduğu belirtilirken, 2 PKK'lının üzerlerinde çok sayıda silah ve mühimmat bulundu.
 
Van İpekyolu Caddesi Üzerinde bulunan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli polis memuru 26 yaşındaki Tuncay Akyüz'ün şehit edilmesini ardından polis geniş çaplı soruşturma başlattı.
 
2 PKK'lının Van Süphan Mahalesi ile merkeze bağlı Bakacık Köyü arasındaki bir yerde saklandıklarını belirlenmesi üzerine akşam saatlerinde bölgeye operasyon düzenlendi. Özel Hareket Polislerini katıldığı operasyonda, 2 PKK'lı ölü ele geçirildi. PKK'lıların üzerinde çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğu belirtirken, birinin önceki akşam polis memuru Akyüzü şehit eden terörist olduğu belirtildi. Bölgedeki operasyonlar ise halen sürüyor.
 
EL BOMBASI PKK'LININ ELİNDE PATLADI
 
Van'da hastane polisi Tuncay Akyüz'ün şehit edilmesinin ardından terörle mücadele ekipleri ve özel hareket polislerinin ölü ele geçirdiği 2 PKK'lı ile ilgili yapılan operasyonun detayları da ortaya çıktı.'Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesinin ardından çıkan çatışmada teröristlerden biri özel hareket polislerin bulunduğu noktaya el bombası atmak istediği sırada vurularak etkisiz hale getirildi. Pimi çekili el bombası da bu sırada patladı.
 
PKK'lının elinde patlayan el bombası hem kendisinin, hem de yanında bulunan arkadaşının ölümüne neden oldu.Ölü ele geçirilen 2 PKK'lının üzerinde ise 2 kaleşnikof uzun namlulu silah, bir el bombası, ile çok sayıda mermi bulundu.Öldürülen 2 PKK'lının cenazeleri ise dün akşam polis memuru Akyüz'un vurularak şehit edildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek burada morga alındı. PKK'lıların hastaneye getirilişleri öncesi hastane etrafında ve morg önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com