‘El Kadı’yı ünlü işadamının jeti getirdi’

‘El Kadı’yı ünlü işadamının jeti getirdi’
Arandığı dönemde Başbakanlık korumaları aracılığıyla Türkiye'ye girdiği öne sürülen Yasin El Kadı'nın, ünlü bir işadamının uçağını kullandığı belirlendi

Başbakan Erdoğan’ın kendisine kefil olduğu, BM Terör Listesi’nde ABD’deki 11 Eylül terör saldırılarının sorumluları arasında gösterilen El Kaide ile bağlantılı işadamları arasında adı geçen Suudi iş adamı Yasin El Kadı’nın Türkiye’ye giriş çıkışını ünlü bir Türk işadamının jetiyle yaptığı belirlendi.Birleşmiş Milletler (BM) Terör Listesi’nde yer alan El Kadı’nın arandığı dönem Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık korumaları aracılığıyla Türkiye’ye giriş yaptığı kamera görüntüleriyle kanıtlanmıştı.Gazeteport’un haberine göre , Yasin El Kadı’nın arandığı dönem olan 14 Haziran 2012’de de Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldiği ve kendisini taşıyan uçağın ünlü bir holdinge ait ”Embraer” tipi ve ”TC-..H” kuyruk numarası taşıdığı belirlendi.

El Kadı’nın Başbakanlık korumaları tarafından karşılanıp, VİP salonundan alınarak vize ve pasaport işlemi uygulanmadan Türkiye’ye girdiği ve görüntüleri de bulunan bu ziyarette, para nakledildiği savunuluyor. Kadı’yı yurda getiren özel uçağın sahibi olan holding patronunun adı da, 2. yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınacak kişiler arasında geçmişti.İkinci yolsuzluk soruşturması kapsamındaki bilgiler arasında El Kadı’nın BM Terör Listesi’nde bulunduğu dönem Türkiye’ye çok rahat bir şekilde 4 defa giriş çıkış yaptığı iddia edilmişti.

İkinci yolsuzluk dosyası savcısının da görevden alınan savcı Muammer Akkaş olduğunu hatırlatalım. Dosyası kendisinden alınan savcı Akkaş’ın Başbakan Erdoğan tarafından neredeyse tüm konuşmalarında hedef olarak gösterilmesi kanıtlar ışığında artık tesadüf olmasa gerek.

Başbakan Erdoğan geçen yılki bütçe görüşmelerinde ”Ben Yasin El Kadı’yı tanıyorum. Ona kefil olurum. Tanıdığım, bildiğim Türkiye ve Türk sevdalısı olan bir insan için bunu söylerim.

BM’nin her gönderdiği o tür listede olan isimler terörist mi?”
demişti. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com