El Kaide Antep’te zehirli gaz üretiyor

El Kaide Antep’te zehirli gaz üretiyor
El Kaide'nin Suriye'deki Alevileri katletmek için Gaziantep'te gaz ürettiği ortaya çıktı.

Suriye’nin muhaliflere karşı kimyasal gaz kullanacağını iddia eden Suriyeli muhaliflerin, rejim yanlılarına karşı kullanmak üzere kimyasal gaz üretmeye çalıştıkları ortaya çıktı.
 
Suriyeli muhaliflerce 5 Aralık 2012 tarihinde yayımlanan bir videoda muhaliflerin kimyasal gaz ürettikleri görülüyor.

Yurt gazetesinin haberine göre, görüntülerde üretilen toz haline dönüştürülmüş kimyasal gaz, iki tavşanın bulunduğu bir cam fanusun içine boşaltılıyor. Tavşanlar birkaç saniye içinde ölüyor.
 
“ALEVİLERE KARŞI KULLANIRIZ” TEHDİDİ
 
El Kaide marşlarının çalındığı ve Arapça “Üretilen gazın Suriye’deki Alevilere karşı kullanılabileceği” tehditlerinin savrulduğu videonun en ilginç yanı ise laboratuvara çevrilen odada bulunan Türk malı kimyasallar.
 
TÜRK FİRMASININ ÜRÜNLERİNİ GÖSTERDİLER
 
Görüntülerde bir Türk firmasına ait onlarca kimyasal madde görülüyor. Tavşanları birkaç saniye içinde öldüren gazın da bu Türk malı kimyasallarla üretildiği tahmin ediliyor. Muhaliflerin Türk firmasına ait kimyasal ürünleri nasıl ele geçirdiği ise bilinmiyor. Türkiye’den satın alıp mı oraya götürdükleri yoksa Suriye’deki herhangi bir fabrikadan mı çaldıkları meçhul.
 
EL KAİDE SURİYE'DE KİMYASAL SİLAH PEŞİNDE
 
Ancak son görüntüler ile Suriyeli muhalifler içinde ağırlıkları gittikçe artan El Kaide’nin kimyasal silah peşinde olduğu ve bunu ele geçirmesi durumunda kullanmaktan çekinmeyeceği iddiaları da güçlenmiş oldu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com