El Kaide tehdit etti, AKP sınırı açtı

El Kaide tehdit etti, AKP sınırı açtı
El Kaide tehdit etti, AKP 2 sınır kapısını açtı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 'dostlarım' dediği gruplar arasında yer alan el Kaide terör örgütü AKP hükümetini tehdit ederek Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapılarını açtırdı

Türkiye'nin Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapılarını kapatması sonrasında El Kaide'nin Türkiye'yi tehdit etmesi üzerine sınır kapıları açıldı. Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl Türkiye'nin Suriye'de işlenen suça ortak olduğunu belirterek, AKP'nin paçasının El Kaide'nin elinde olduğunu söylediler.

AKP, El Kaide'nin Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapılarının Suriye tarafındaki Bab'ul Hava ve Bab'ul Selam kapılarını ele geçirmesine gelen tepkiler üzerine bu kapıları Suriye'ye giriş çıkışlara kapatmıştı. Bu durum Suriye'de Esad yönetimine karşı silahlı savaş yürüten El Kaide'nin tepkisine yol açtı. Kapılardan büyük rantlar sağlayan terör örgütleri Türkiye'yi tehdit etmeye başladılar. El Kaide'nin Suriye'deki uzantılarından Irak ve Levant İslam Devleti (ISIL), açıkça Türkiye'yi tehdit ederek süre verdi. Örgüt adına yapılan açıklamada, Türk hükümetini, Bab'ul Hava ve Bab'ul Selam sınır kapılarını açmaması halinde intihar saldırıları düzenlemekle tehdit etti. Saldırılarda Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin hedef alınacağı bildirildi.

Örgüt adına yayınlanan bildiride, Başbakan Erdoğan'a da sınır kapılarını açması için 30 Eylül Pazartesi gününe kadar süre verildi.

AKP KAPILARI AÇTI

Bu tehditten sonra AKP'nin sessizce kapıları açtığı belirlendi. Kapılardaki görevliler Suriye'ye geçişlerin başladığını belirtirken ilk geçen TIR'ların yardım malzemeleri olduğunu bildirdiler. Kapı görevlileri "TIR'lar kontrol edildi mi? İçinde silah var mı?" sorusuna ise yanıt vermekten çekindiler.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl de kapıların açıldığını doğruladılar. Eryılmaz ve Akgöl, "1 Ekim günü iki sınır kapısını da aradık. TIR'ların Suriye tarafına geçişleri başlamış. Kapılar Ankara'dan gelen talimatla açılmış" dediler. Eryılmaz ve Akgül şunları söylediler: "Sınırlar 18 Eylül'de kapatıldı. El Kaide'ye bağlı terör grupları tehdit bildirisi yayınladı. Kapılar terör örgütleri için çok önemli. Hem kaçakçılıktan para kazanmak için, hem de Suriye tarafına silah sevkiyatı için. Hemen arkasından AKP kapıları açtı. Hükümet El Kaide'nin tehdidin boyun eğdi. Ama bu burada bitmez. Tehdit ve şantaj bundan sonra da devam edecektir. AKP, El Kaide ve diğer terör örgütleriyle birlikte suç işledi. Şu anda paçası da El Kaide'nin elinde. Terör örgütleri ile içli dışlı. Aralarında arabuluculuk yapıyor. El Kaide Türkiye içinde de istediği gibi at oynatıyor."

KİMYASALDA İZLER TÜRKİYE'YE YAKLAŞIYOR

Bölge ülkeleri İran, Irak, Lübnan, Mısır ve Rusya federasyonunun terör konusunda Türkiye'yi suçladıklarına da dikkat çeken Eryılmaz ve Akgöl, Suriye'de kullanılan kimyasal silahlarla ilgili izlerin de adım adım Türkiye'ye yaklaştığını ifade ettiler. Rusya Federasyonu'nun BM denetçilerine sunduğu belgelerin Türkiye'nin başını belaya sokacağı iddialarının daha sık gündeme gelmeye başladığına dikkat çeken Eryılmaz, "Biz başından beri bu günlere gelineceği uyarısı yapıyorduk. Hatay güvenlik şehri iken terör merkezi oldu. Ekonomik sıkıntılar bir yana güvenlik ve huzur kalmadı. Sade Hatay değil diğer sınır boyları da aynı. AKP örgütleri de artık ayağa kalkmalı ve bu gidişe dur demelidir. Bu ülke hepimizin" diye konuştu.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com