El Kaide Türkiye sınırında gümrük kapısını bastı!

El Kaide Türkiye sınırında gümrük kapısını bastı!
El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti Örgütü(IŞİD)'den kaçan muhaliflerin Karkamış'a sığındığı, muhalifleri takip eden IŞİD üyelerinin ise gümrük kapısına kadar gelerek muhaliflerin silahlarını istediği iddia ediliyor.

Özgür Suriye Ordusu'nun uzun süredir kontrolünde bulunan Jarabuls sınır kapısına saldıran El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti Örgütü mensupları kontrolü tamamen ele aldı.

IŞİD'den kaçan 50 muhalifin ise Karkamış'a sığındığı, silahlarını da Karkamış Gümrük Sahası'na bıraktığı belirtildi. Muhalifleri takip eden IŞİD mensuplarının  gümrük kapısına kadar gelerek, muhaliflere ait silahları istedikleri öne sürüldü.

Karkamış Gümrük Kapısı'nda bulunan iki memurun ise gümrük müdürünü arayarak Gaziantep Valiliği'nden yardım istediği bölgeden gelen bilgiler arasında.

İddiaya göre Gaziantep Valisi Erdal Ata, Emniyet ve Jandarma’nın MİT’in olaya müdahil olacağından endişe ederek müdahale etmek istemediğini söyledi.

IŞİD elemanlarının şu anda sıfır noktasında olduğu bildiriliyor.

IŞİD ve muhalifler arasında 6 aydır aralıklarla devam eden çatışmalarda şu ana kadar 500'ü aşkın kişi hayatını kaybetti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com