El Kaide'nin Türk avukatı Suriye’deki çatışmada öldü

El Kaide'nin Türk avukatı Suriye’deki çatışmada öldü
Muhaliflerin Esad yandaşı olmakla suçladıkları silahsız kişileri infaz ederken yayınlanan görüntülerinin ardından Halep’ten şaşırtıcı bir ölüm habari geldi. El Kaide davalarının ünlü avukatı Osman Karahan, Halep'te “Muhaliflerin” safında Suriye ordusu ile
Suriye'nin en büyük kenti olan Halep'in kontrolü için süren savaş tüm şiddeti ile devam ediyor. Savaş meydanından şaşırtıcı bir ölüm haberi geldi. El Kaide davalarının ünlü avukatı olan Osman Karahan’ın öldüğünü önce "silah arkadaşı" olduğu söylenen Ahmet Gündüz duyurdu. Gündüz’ün ardından da kardeşi Selahattin Karahan ölüm haberini doğruladı.
 
Osman Karahan, Türkiye’de İnsan Hukukunu Koruma Derneği'nin (İHADER) kurucusu olmasına rağmen, Suriye’deki savaşta muhalif teröristler ile birlikte hareket ediyordu.  Karahan, El Kaide'nin Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen Lui Sakka'nın avukatlığını üstlenmişti.
 
EL KAİDE’YE YARDIM SUÇUNDAN GÖZALTINA ALINMIŞI
 
2006'da El Kaide örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alınan Karahan daha sonra delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılmıştı.
 
Şam yönetimi dün yaptığı açıklamada, Halep'teki çatışmalarda ölü ele geçirilen bazı militanların Türk ve Afgan kökenli olduğunu duyurmuştu.
 
TERÖRİSTLER TÜRKÇE KONUŞUYOR
 
Amerikan haber kanalı NBC News’de "Özgür Suriye Ordusu"na ulaşan iki düzine kadar füzeninTürkiye üzerinden taşındığını duyurmuştu.
 
Suriye'de Esad karşıtları tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan Hollandalı gazeteci Jeroen Oerlemans, da muyhaliflerin önemli bir kısmının İngilizce konuştuğunu ve farklı ülkelerden geldiklerini söylemişti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com