Elâzığ’da göçmen kaçakçı şebekesi çökertildi!

Elâzığ’da göçmen kaçakçı şebekesi çökertildi!
Elazığ'da düzenlenen operasyonda uluslararası göçmen kaçakçılığı yapan 17 kişilik örgüt çökertildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri tarafından düzenlenen uluslararası göçmen kaçakçılığıyla mücadele çalışması kapsamında merkezi Elazığ'da olan 17 kişilik örgüt çökertildi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, yurt dışına kaçak yollardan insan götüren şebekeye yönelik operasyon başlatıldı. Ekipler, araştırmalarında şebekenin iki yöneticisinin Elazığ'da olduğunu tespit ederek Elazığ, İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı baskınlar düzenledi. Operasyonlarda Elazığ merkez ve Kovancılar ilçesinde 9, İstanbul'da 7, İzmir'de ise 1 kişi olmak üzere toplam 17 kişi gözaltına alındı. Eş zamanlı baskınların düzenlendiği ev ve işyerlerinde banka dekontları, pasaportlar, çok sayıda doküman ile 17 bin dolar ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Elazığ'a getirilerek savcılığa teslim edilmek üzere 2 otobüsle adliye binasına getirilen zanlıların yakınları, çekim yapan gazetecileri tehdit ederek saldırdı.

Adliye binası çevresinde önlem alan Çevik kuvvet ekipleri ile zanlı yakınları arasında kısa süreli arbede yaşandı. "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgüt çerçevesinde göçmen kaçakçılığı yapmak ve resmi belgede sahtecilik" iddiasıyla mahkemeye çıkartılan 17 zanlıdan 11'i tutukladı. 6 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 6 aydan bu yana sürdürülen operasyon kapsamında, şebeke aracılığıyla yurt dışına çıkan ve Atatürk Havalimanı'ndan yurt dışına çıkmak isteyen toplam 26 kişinin ise gittikleri ülkelerde ve Türkiye'de yakalandıkları öğrenildi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com