Elazığ'da ilkokul öğrencileri havalimanını gezdi

Elazığda ilkokul öğrencileri havalimanını gezdi
ELAZIĞ (AA) - Keban Atatürk İlkokulu Havacılık Kulübü üyesi öğrenciler, Elazığ Havalimanı'nı gezdi.Sınıf öğretmeni Ekrem Cengiz Akdeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halk...

ELAZIĞ (AA) - Keban Atatürk İlkokulu Havacılık Kulübü üyesi öğrenciler, Elazığ Havalimanı'nı gezdi.

Sınıf öğretmeni Ekrem Cengiz Akdeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün desteğiyle açmış oldukları model uçak kursu kapsamında bu yönde merakı olan öğrencilerin havacılıkla ilgili mesleklere olan ilgilerini artırmayı amaçladıklarını belirtti.

Havacılık sektörünün gelişmiş ülkelerin temel taşlarından biri olduğunu dile getiren Akdeniz, yeni nesillerin bu sektörü daha yakından tanımalarının önemli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Bu bağlamda havacılık ile ilgili öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmak, ufuklarını açmak, gerçek uçak, pilot görüp bu işi daha somut hale getirip ileride bu mesleğe olan ilgilerini artırmak amacındayız. İnşallah bu çocuklar gelecekte ülkemizin önemli pilotları olacak, kabin memurları olacak, ülkemizin yerli uçaklarını ve jetlerini üretecek."

Havalimanı Müdürü Özkan Polat ise havacılık sektörünün ülkede son yıllarda büyük bir gelişme göstermesine paralel olarak insan kaynağına olan ihtiyacın da her geçen gün arttığını kaydetti.

Türkiye'de yerli uçak üretimiyle ilgili hükümetin desteklediği projeler olduğunu, gelişen sektöre insan kaynağı sağlama adına yeni nesillerin ilgilerini artırmaya yönelik her türlü çalışmaya destek olmaya çalıştıklarını vurgulayan Polat, "Bu konuda biz de işletme olarak elimizden gelen her türlü hizmeti öğrencilerimize sağlayacağız. Bu tür etkinliklerin devamının olmasında büyük yarar görüyorum" diye konuştu.

Rehber personel eşliğinde hava trafik kontrol kulesinde, terminal binasında ve apronda gezen öğrenciler havalimanının işleyişi ve havacılıkla ilgili bilgilendirildi.

Daha sonra eski havaalanı terminaline geçen öğrenciler, yanlarında getirdikleri model uçaklarını apronda uçurmayı denedi ancak rüzgarın yetersiz olmasından dolayı denemeler başarısız oldu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com