"Elden Gelen Öğün Olmaz"

"Elden Gelen Öğün Olmaz"
Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, DSP olarak mevcut hükümeti yanlış politiklarından dolayı sürekli uyardıklarını, hükümetin yapay gündemler yerine gerçek gündemlere dönmesi gerektiğini kendilerine hatırlattıklarını; ancak hükü

Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, DSP olarak mevcut hükümeti yanlış politiklarından dolayı sürekli uyardıklarını, hükümetin yapay gündemler yerine gerçek gündemlere dönmesi gerektiğini kendilerine hatırlattıklarını; ancak hükümetin her zaman kendi bildiği yoldan gittiğini söyledi. Atilay ayrıca et ithalatının çözüm yerine Türkiye'deki hayvancılık sektörünü iyiyce bitirme noktasına getireceğini de savundu.
Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, DSP olarak mevcut hükümeti yanlış politiklarından dolayı sürekli uyardıklarını, hükümetin yapay gündemler yerine geçek gündemlere dönmesi gerektiğini kendilerine hatırlattıklarını; ancak hükümetin her zaman kendi bildiği yoldan gittiğini söyledi. Türkiye'de üretimin bittiğini dile getiren Atilay, bununla birlikte birçok sektörün bitme noktasına geldiğini vurgulayarak en somut örenğin et fiyatında yaşanan dalgalanmaları örnek gösterdi.
İsamail Atilay;' Daha önce belirttiğimiz gibi hiçbir üretim sektörü ile ilgilenmeyen hükümet ülkemizi başka ülkelerin pazarı haline getirmiştir.Ülkemizde ki hayvancılık sektörünün içinden çıkılmaz sorunları yüzünden damızlık hayvanlarımızı bile kesime göndermek zorunda kalıyoruz. Böyle giderse hayvancılık sektörü bitme noktaına gelecektir. Ki bitme noktasın ageldi de diyebiliriz et ithalatına başlayan Hükümet Türk hayvancılığını bitirme noktasına geirebilir. Et ithalatı yapılmadan ülke içindeki sorunlar giderilerek de et fiyatları indirilebilirdi'dedi.
Daha öncede DSP olarak üretimin olmadığı yerde kalkınmanın da olamyacağını söylediklerini hatırlatan Atilay, halkın ucuz et yemesi için üreticiyi desteklemek ve yerli üretimin artırılması gerektiğinin altını çizerek, et ithalatına karşı olduğunu bir atasözlü ile ifede etti:' Elden gelen öğün olmaz'
Kütahya'nın tarım ve hayvancılık konusunda önde gelen iller arasında olmasına arağmen, coğrafi koşullarının hayvancılığıa çok uygun olmasın rağmen Hükümetin yanlış politiklarından dolayı Kütahyalıların hayvancılık yapamaz duruma geldiğini özellikle belirten Atilay, hükümeti çözüm üretmeye davet etti.
Atilay öncelikle öz kaynakların değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak konuşması şöyle devam etti:
'Biz diyoruz ki her konuda öz kaynaklarımızı görmemiz, güvenmemiz , geliştirmemzi ve sahip çıkmamız gerekiyor. Bu gün et, yağ sütte sıkıntıya düşürülmüşsek yarında başka konularda sıkıntı yaşarız. Her zaman her şeyi dışarıdan alırsak yarın dışa bağımlı bir ülke haline geleriz. Günü birlik değil kalıcı ve akıllcı çözümler bulmamız gerekiyor Ancak bu çözümlerde kendi ülkemiz içinden olmalı.'
Ülkenin asıl sorunun iş ve aş sorunu olduğunu vurgu yapan Atilay, bu konuları saklayarak büyük laflar altında sahte gündemler oluşturularal ülke sorunlarının çözülemeyeceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com