Elektrik faturalarnda gizli zam!

Elektrik faturalarnda gizli zam!
Asgari ücrete cımbızla zam yapan AKP İktidarı, vergilere gelince kepçeyle peşi sıra zam yapmaya başladı

AKP Hükümeti her ne kadar ekonomi büyüyor, şahane gidiyor dese de büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası gündem sıcaklığını korurken ardı arkasına gelen haberler pekte aynı olumlu gidişatı göstermiyor.

Halk için özellikle kötü haberler gelmeye devam ediyor. AKP Hükümeti yetkililerince önce zam yok dense de bu söylemlerinin üstünden kısa bir süre bile geçmeden zam yağmurları başladı.

Asgari ücrete cımbızla zam yapan AKP İktidarı, vergilere gelince kepçeyle peşi sıra zam yapmaya başladı.

Halkın alım gücü zaten azalmışken son zamlarla neredeyse son darbelerde gelmeye başladı.

Gıda maddelerine, benzine, motorine, doğalgaza şimdide elektriğe zam yapıldı. Bir farkla artık zamlar açıkça AKP Hükümetince dillendirilmeyip gizlice vatandaşa belli edilmeden uygulanmaya ve tahsil edilmeye başlandı.

Şikayetvar’ın haberine göre, elektrik aboneleri faturalarında neredeyse iki katına varan kullanım bedelleriyle karşılaşmaya başladı. Elektrik faturalarında beklenmedik; ama AKP Hükümeti’nce gizli zam yapıldığı iddiaları hiçte azımsanacak sayıda değil.

Gıda, akaryakıt ve diğer tüm giderler için açıklanan zam miktarının üzerine, dağıtım şirketlerinin de “gizli yap yapmasını” haksız kazanç olarak değerlendirirken halk isyan noktasına geldi.

Kullanıcıların şikayetleri şöyle:

Elektrik faturam geçen ay 30 TL civarında gelmişken, bu ay faturam birden 150 TL geldi. Faturayı mecburen ödedim ancak bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Artan kurun bedelini bizler mi ödeyeceğiz? Bu sorulara bir cevap bekliyorum.”

“Bize genelde elektrik faturası 60 -70 TL arası gelirdi ama bu ay 120.50 TL geldi. Resmen şok olduk. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum bu yanlışlığım giderilmesini rica ediyorum ya da gizli zam yapıldı haberimiz yok!”

6 yıldır 30 TL ya da en fazla 40 TL arası fatura gelen evime bu ay 85 TL elektrik faturası gelince inanamadım. Çalışanlarla bu konuyu detaylı şekilde konuşmama rağmen bir sonuç alamadım.

‘Geçmiş olsun’ dediler. Bu mudur devlet dairesinin ürettiği çözüm? Şimdi Ocak ayında faturam ne gelecek diye stres yaşıyorum.”


“Elektrik dağıtım şirketi yüzde 20 zamlı fatura göndermek için mi üç aydır elektrik sayaçlarına bakmıyor.”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com