Elektrik kabloları yer altına alınıyor

Elektrik kabloları yer altına alınıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, şehir merkezinde yer üzerinde bulunan bütün kablo ve elektrik tellerinin yer altına alınacağı söyledi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, şehir merkezinde yer üzerinde bulunan bütün kablo ve elektrik tellerinin yer altına alınacağı söyledi.
Bu yıl Afyonkarahisar'da bir ilkin yaşanacağını ve TEDAŞ tarafından elektrik tellerinin yer altına alınacağını dile getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, devlet tarafından TEDAŞ'a gönderilen 12 milyon lira ödenekle şehir merkezindeki bütün elektrik kablolarının yer altına alınacağını söyledi. Başkan Çoban, çalışmalara önümüzdeki hafta başlanacağını ihalenin yapıldığını ve ihaleyi alan müteahhit firmaya yer tesliminin de yapıldığını belirtti. Başkan Çoban, çalışmalara Dumlupınar 2. Cadde'den
başlanacağını ve bütün yer üstü kablolar yer altına alınarak görünmezliğinin sağlanacağını kaydetti. Gönderilen 12 milyon TL'lik kaynak bitinceye kadar çalışmanın şehrin ana merkezlerinde devam edeceğini anlatan Başkan Çoban, 'Bittiği zaman inşallah tekrar Ankara'ya giderek TEDAŞ'tan 10 milyon TL daha alacağız. Bu parayla da şehrin tamamındaki kablolar yer altına alınacak. Bunların hepsi, şehrimizin güzel görünümü için gerekli çalışmalar' dedi.
Spor Kompleksi projesi ihalesi ile ilgili de bilgiler veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, projenin ihale aşamasına gelmesinin sevindirici bir haber olduğunu, projenin beklenilenden daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini söyledi.
Başkan Çoban, 'Spor Kompleksi'nin her türlü projeleri, imar revizyonları, arazi tahsisleri bitirilerek ihale aşamasına geldi. İhale 29 temmuzda yapılacak.
650 bin metrekarelik alanda her türlü sporun, çok geniş alanlarda yapılabildiği alana kavuşacağız. Bu kompleks
Türkiye'nin en büyük spor kompleksi olacak. Böylece Afyonkarahisar'ın termal turizmine, sağlık turizmine inşallah çok yakın bir gelecekte spor turizmi de ilave olacak' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com