Elektrik kesintileri köylüleri çileden çıkardı

Elektrik kesintileri köylüleri çileden çıkardı
ESKİŞEHİR'DE 14 KÖYDE SÜREKLİ GELİP GİDEN ELEKTRİKLER YÜZÜNDEN BEYAZ EŞYALARI YANAN VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesine bağlı 14 köyde sık sık elektriklerin kesilmesi vatandaşları isyan ettirdi.
Uzun süredir elektrik kesintilerinden mağdur olduklarını belirten köylüler, dertlerini anlatacak muhatap bulamamaktan şikayetçi. Köylüler uzun süren kesintilere tepki göstererek, yetkilileri bu meseleye el atmaya çağırdı. Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Ünal, elektriklerin sık sık kesildiğini, bu yüzden elektronik eşyaların yandığını söyledi. Ünal, "İki buzdolabım, bir tane de televizyonum yandı. Bu yüzden hanımla tartışıyoruz. Üç aydan beri bu elektrik kesintileri oluyor. 186'ya telefon ediyoruz, ama ulaşamıyoruz. Yetkililerin hiçbiri telefonlarımıza cevap vermiyor. Arıza olduğunu söylüyorlar. Ama çare bulmuyorlar. Köylünün derdi büyük. İşlerimiz yarım kalıyor. Bilhassa kadınlar kesintilerden dolayı çok mağdur oluyor. Elektrikler kesilince sular da donuyor. Ne bulaşık ne de çamaşır yıkayabiliyorlar" dedi.
30 yıl önce kullandıkları lüküsleri tekrar kullanmaya başladıklarını anlatan Ünal, "Köylü milletin efendisidir kelimesi sanırım bizim için değil. Elektriksiz karanlıkta yaşıyoruz. Elektrikler bir gidip bir geliyor. Sayın vekillerimiz ve sayın valimizden bu meseleye çare bulmalarını istiyoruz" diye konuştu.
Ev hanımı Çiğdem Ünal ise, "Elektrik kesintisi yüzünden buzdolabım, çamaşır ve bulaşık makinelerim yandı. Hiçbirini kullanamıyorum. Ben bunları bir daha nasıl alayım" diyerek dert yandı. Sık sık elektrikler kesildiği için hayvanlarına bakamadıklarını söyleyen Beyhan Göktepe de, bu çilenin bir an önce sona ermesini istedi.
Ev hanımı Fatma Demir ise, bebeğinin biberonunu kar suyu ile yıkadığını söyledi. Demir, "Elektrik kesintisi yüzünden çamaşır makinem ve buzdolabım yandı. Bizler çiftçiyiz. Fazla bir gelirimiz yok. Sizlerin de gördüğü gibi çocuğumun biberonunu karla yıkıyorum. Yetkililerin bize yardımcı olmalarını istiyorum" dedi.
Öte yandan İHA muhabirinin defalarca aradığı Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri konu hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com