Elektrik ve su borcu okul kapattı!

Elektrik ve su borcu okul kapattı!
KONYA'da Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM), öğrenci yetersizliğinden yaklaşık 1 yıl önce kapandı.

KONYA'da Esnaf ve Sanatlarlar Odalar Birliği'nin, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait binayı 49 yıllığına kiralayıp, kurduğu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM), öğrenci yetersizliğinden yaklaşık 1 yıl önce kapandı. Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Genel Sekreteri Mehmet Mutlu, binayı özürlü öğrencilerin yatılı eğitim görmesi amacıyla 25 yıllığına İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devrettiklerini söyledi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Hatipoğlu da, binanın yaklaşık 18 bin lira elektrik ve su borcu bulunduğundan devrin gerçekleşmediğini ve binanın kullanımının odaya ait olduğunu söyledi. Yaklaşık 1 yıldır boş kalan binadaki bazı mazlemeler yağmalanırken, zaman zaman binada tinercilerin barındığı öne sürüldü.Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, 19 yıl önce İl Sosyal Yardımyaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait Buhara Mahallesi'ndeki binayı 49 yıllığına kiraladı. Adından 12-17 yaş arası çocuklara mesleki teknik derslerinin verildiği Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi kurdu. 4 atölye, 4 dershane, 200 kişilik yemekhane, 142 kişilik yatakhane, 500 kişiye hizmet verebilecek mutfak, bir adet çamaşırhane ve öğrenci dinlenme salonu bulunan METEM yaklaşık 1 yıl önce kapandı.

BİNA ORTADA KALDI

METEM'in öğrenci yetersizliğinden kapandığını ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Genel Sekreteri Mehmet Mutlu, şunları söyledi
METEM'de çıraklık düzeyindeki öğrencilere mesleki dersler veriliyordu. Fakat 8 yıllık kesintisiz eğitiminde etkisiyle öğrenci sayısı azdı. En son 60 öğrenci eğitim görüyordu. Öğrenci yetersizliğinden yaklşık 1 yıl önce METEM'i kapattık. Binayı'da özürlü öğrencilerin yatılı eğitim görmesi amacıyla 25 yıllığına İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devrettik.

İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı yetkilileri de binanın yaklaşık 1 yıl önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredildiğini belirtti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Hatipoğlu ise binanın yaklaşık 18 bin lira elektrik ve su borcu bulunduğundan devrin gerçekleşmediğini ve binanın kullanımının odaya ait olduğunu söyledi.

TİNERCİLER BARINIYOR
Binanın yaklaşık 1 yıldır sahipsiz kalması üzerine binadaki bazı malzemelerin çalındığı ve zaman zaman tinercilerin barındığı iddia edildi. Tinercilerin ısınmak için ateş yaktığı sırada ise yerde bulunan bir Atatürk posterinin zarar gördüğü öne sürüldü. Binanın zemin katında bulanan beton blokların alt kısımlarının kazılması ise dikkat çekti.

MAHALLELİ TEDİRGİN
METEM binasının yakınında oturan 35 yaşındaki Mehmet Ali Karataş, Burası tinercilerin, balicilerin, hırsızların yatağı oldu. Mahalle sakinleri olarak rahatsız oluyoruz. Yetkililerin buraya el atmasını istiyoruz. Burası dört dörtlük bir okul. Buranın değerlendirilmesini istiyoruz. Ama şu an mahallemizde çoluk çocuk, tehlike altındayız.dedi.

33 yaşındaki Metin Özdemir de, İşimizi, gücümüzü bıraktık burayı takip ediyoruz. Kalorifer peteklerini, musluklarını söküyorlar. Çocuklarımızı sokağa bırakamıyoruz, can güvenliğimiz yok.dedi.(SYK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com