Elektrikli bisikletle seçim kampanyası

Elektrikli bisikletle seçim kampanyası
Uşak'ta CHP'li belediye başkan adayı Yazgan, çevreci yaklaşımı ön planda tuttuğu seçim kapmanyasında otomobille tanıtım yerine "elektrikli bisikleti" kullanıyor- Aday Yazgan: "Çevreci yaklaşımımıza vurgu yapmak amacıyla, hava ve gürültü kirliliği

Uşak'ta belediye başkan adaylarından Bülent Yazgan, çevreci yaklaşımı ön planda tuttuğu seçim kampanyasında otomobil yerine "elektrikli bisiklet"le projelerini tanıtıyor.

Uşak'ta 30 Mart Yerel Seçimleri için CHP'nin belediye başkan adayı gösterilen Yazgan, çevreci yaklaşımı benimsediği seçim kampanyasındaki çalışmalarına "temiz çevre, çağdaş kent" sloganıyla başladı. Yazgan, seçim konseptine uygun olarak da otomobil yerine "elektrikli bisiklet" kullanmayı tercih etti.

Bülent Yazgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, propaganda sürecinde otomobillerle yürütülen kampanyalarda egzoz gazı salınımının hava kirliliğine, bu araçlara konulan ses düzenlerinin ise gürültü kirliliğine yol açtığını, zarar verdiğini söyledi. Seçim kampanyalarında çevreyi önemsediklerini halka anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Yazgan, buna vurgu yapmak amacıyla da çevreye zarar verecek etkenlerden kaçındıklarını, otomobil yerine elektrikli bisiklet, ses düzeni yenine de bisikletlerin çektiği tekerlekli panoları tercih ettiklerini kaydetti.

Mümkün olduğunca gürültü ve hava kirliliği yaratmadan seçim çalışmalarını sürdüreceklerini bildiren Yazgan, "Çevrecilik sözle değil uygulamayla olur, biz seçildiğimiz takdirde şehirde bisiklet kullanımını artırmaya yönelik projeler ortaya koyacağız" dedi.

Elektrikli bisikletlerle, panolu tanıtımların halk tarafından ilgiyle karşılandığını belirten Yazgan şöyle konuştu:

"Hem seyyar olsun, hem çevreye zarar vermeyelim, hem de çok daha fazla kişiye ulaşabilelim düşünceleriyle bu yöntemi geliştirdik. Ben de zaman zaman elektrikli bisikletleri kullanıyor, halkın arasında dolaşıyorum. Vatandaşlar, elektrikli bisikletin üstünde başkan adayını görünce şaşırıyor. Çocuklar, gençler de elektrikli bisikletlerimize eşlik ediyor, ilginç anlar yaşıyoruz. Ayrıca, bisikletlerin çektiği panolardaki projelerimizi sürekli değiştiriyor, halkı da bilgilendiriyoruz. Elektrikli bisikletlerimizin gitmediği yer yok, böylece daha çok seçmene mesajlarımızı iletebiliyoruz."

Yazgan, seçim kampanyasında, reklam panosu çeken 10 elektrikli bisiklet kullandıklarını sözlerine ekledi.

Muhabir: Soner Kılınç
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com