Eleştirinin bedeli ağır oldu!

Eleştirinin bedeli ağır oldu!
AYM Başkanı Haşim Kılıç’ın yeni anayasa çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine topyekün TBMM’yi hedef alan açıklamalarına AKP'den hamle.

AKP, muhalefetin yanı sıra parti içinde de bazı hükümleri eleştiri konusu olan Anayasa Mahkemesi’nin vakıf kurabilmesine ve bu vakfın bağış toplayabilmesine imkan tanıyan tasarının Genel Kurul görüşmelerini askıya aldı. Tasarının bu hafta eleştirileri giderecek bazı rötuşlarla Meclis’ten geçirilmesi planlanırken, AYM Başkanı Haşim Kılıç’ın yeni anayasa çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine topyekün TBMM’yi hedef alan açıklamalarına kızan AKP yönetimi, düzenlemenin yasalaştırılmasını “belirsiz” bir tarihe erteledi. AKP’li bir grup yöneticisi Vatan gazetesine, “Kısa vadede gündemimizde yok” dedi.
 
‘BAĞIŞ ŞAİBE YARATIR’
 
AKP’li kurmay, “Parlamentoyu hükümetin güdümünde gösteren, kendisini evlendirme vaadiyle kandırılmış kıza benzeten mahkeme başkanının Meclis’e, siyasilere laf söylemeden önce, mahkemenin itibarını zedeleyecek böyle bir düzenlemeye tenezzül etmemesi gerekirdi. Bağış işi AYM’nin tüm kararlarına şaibe düşürür” dedi.  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com