Elimizde artık en değerli maden bor değil gençlerimizdir

Elimizde artık en değerli maden bor değil gençlerimizdir
Hisarcıklıların birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla Kütahya'da kurulan Hisarcık ve Havalisi Yardımlaşma Dayanışma Derneğinin 3. Toplantısı, Hisarcık ilçesinde gerçekleştirdi.

Hisarcıklıların birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla Kütahya'da kurulan Hisarcık ve Havalisi Yardımlaşma Dayanışma Derneğinin 3. Toplantısı, Hisarcık ilçesinde gerçekleştirdi.
Belediye Düğün Salonunda yapılan toplantıya, Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Karbasan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Değirmenci, Hisarcık AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çalışkan, MHP İlçe Başkanı Ahmet Bülbül, İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Kılıç, Hisarcık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Tosun, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Avukat Mehmet Kiraz ile ilçe ve çevre yöre halkı katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Hisarcık ve Havalisi Yardımlaşma-Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gümüş, “İnsanoğlunun tek başına bazı sıkıntılara katlanması, toplum içerisinde sesini duyurabilmesi ve tek başına sivrilmesi mümkün değildir. İnsanoğlu bir birey olmasına rağmen ihtiyaçlarını karşılayabilmek için toplu halde yaşamak zorundadır. İşte bu noktada çoğul olmanın yani dernekleşmenin önemi ortaya çıkmaktadır. Ortak noktamız olan örflerimiz, adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz bizi bu noktada buluşturan en önemli etkenlerdir. O yüzden bu çoğunluğu birlikte tutmanın yollarını aramalıyız. Senelerdir gurbette yaşayan Hisarcık'la artık bağlantısı kalmamış ya da bağı azalmış ve sadece nüfus cüzdanında Hisarcık yazan ağabeylerimizin bu konuya göstermiş oldukları hassasiyet görülmektedir. Bu durum Hisarcıkta ikamet eden çocuğu, ailesi, tarlası, bağı, bahçesi, geçmişi ve geleceği olan bizlerin bir kez daha elimizi vicdanımıza koyup düşünmemize sebep olmalı ve bizlerin bu konuya daha çok destek, ilgi ve alaka göstermemizin mecbur olduğu hissini sağlamalıdır. Şu noktayı önemle vurgulamak istiyorum ki, derneğimizin kurulma amaçlarının en başında gelen maddi durumu yetersiz başarılı öğrencilerimize burs sağlama imkânı sizlerde benim çocuğum yok bu derneğin bana faydası olmaz gibi bir düşünce uyandırmasın. Şunu unutmayalım ki size olmazsa yeğeninize olmazsa akrabanıza hiç olmazsa yöremizin herhangi bir çocuğuna vermiş olduğumuz maddi, manevi destek bir şekilde bir gün gene memleketimize geri dönecektir. Yöremizden herhangi bir çocuğun ileriki zamanlarda iyi bir yerlere gelip memleketimizin ismini duyurması bizleri temsil etmesi en büyük kazançtır en büyük faydadır. Acıdır fakat kabullenilmesi gereken bir gerçektir ki yöremiz ne turizm, ne tarım, ne fabrika bu alanların hepsinde sadece kendi kendine yetecek kadar büyümüş ve devamlı dışarıya bir göç söz konusu olmaktadır. Dünyanın en değerli madeni olan bor madeni memleketimizde olmasına rağmen bizler sadece bu zenginliğin fakir bekçileri konumunda bulunmaktayız. Bu durum bize gösteriyor ki elimizde artık en değerli maden bor değil gençlerimizdir. Nasıl ki bir maden işlendiğinde daha değerli duruma geliyorsa gençlerimizin de eğitim alanında işlenip donanımlı bir şekilde ya maden mühendisi ya kimya mühendisi ya da daha iyi bir konuma gelip bu fabrikalarda geçici işçi olarak değil kalıcı idareciler olarak çalışmaları hedef olmalıdır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com