"Elimizden alınan otoparklar bize geri verilsin"

"Elimizden alınan otoparklar bize geri verilsin"
Kütahyaspor Yönetim Kurulu, pazar sabahı basınla kahvaltıda buluştu.Yönetim adına toplantıya; Başkan Ali Okçu, Ahmet Tekdemir, Cavit Kocaer, Sait Aksöz, Yılmaz Yaman, Murat Arık, Mehmet Özdoğan ve Bahadır Kaptan katıldı.

Kütahyaspor Yönetim Kurulu, pazar sabahı basınla kahvaltıda buluştu.Yönetim adına toplantıya; Başkan Ali Okçu, Ahmet Tekdemir, Cavit Kocaer, Sait Aksöz, Yılmaz Yaman, Murat Arık, Mehmet Özdoğan ve Bahadır Kaptan katıldı.
Toplantıda Belediye başkanı Mustafa İça'ya seslenen Yönetim Kurulu Başkanı Okçu: “Biz, Sayın Belediye Başkanımıza sesleniyoruz: Daha önce bize ait olan ve 4.Mayıs.2008' den sonra elimizden alınmış olan otoparkları bize tekrar geri versin. Geri versin derken, para bizim adımıza toplansın ama parayı bize vermesin. Her ay düzenli bir şekilde 137 vatandaşımızın yönetici borcu olan SGK Kurumuna ve maliyeye yatırsın. Borçlar oradan ödenirse, biz elimize gelen diğer kaynakları kulübümüze kullanarak başarı sağlayabiliriz” dedi.
Başkan Okçu: 'İlimizin adını taşıyan, bu sene 44.yılını eda ettiğimiz Kütahyaspor'umuzu düştüğü amatör ligden bir an önce kurtarmak için 15 arkadaş biraraya geldik.Ekim ayında yapılan genel kurulda kimseler talip olmayınca bizler sahiplendik. Ancak bizim yönetim olarak gücümüz belli. Her birimiz memur ve işçi maaşıyla geçinen kişileriz. Belli miktarlar dışında cebimizden bir katkı yapmamız mümkün değil” dedi.
“Şu anda gelir olarak elimizde birikimimiz yok. Acilen destek gerekiyor” diyen Okçu, takımı destekleyenlerin, önümüzdeki günlerde başlayacak terfiler için maddi katkılarını artırmalarının en büyük istekleri olduğunu dile getirdi. Okçu, elde edilen gelirlerle bir taraftan 137 yöneticiye çıkarılmış SGK ve Maliye borçlarını ödemeye çalışırken, diğer taraftan da kulübüidare etmenin çok zor olduğunu ifade ederek: “Biz buraya kadar getirdik. Bundan sonrası bilhassa maddi desteğe ihtiyacımız var. Yoksa bu kaynaklarla çok umutlu olunmaz, kendimizi aldatmak demektir” şeklinde konuştu.
“Geçen seneki karışıklıklardan sonra, bu sene kurduğumuz takımımızın ilk üç haftasında her kesim bizleri gözledi” diyen okçu: “Işığı gören taraftarımız, o günden bu güne, değil amatör kümede, profesyonel liglerdeki pek çok takımın göremediği sayıda ve inançla takımına destek verdi. Bu sezon sonunda Süper amatör Ligi, 2.sırada bitirerek 3.lige terfi maçlarına katılmayahak kazandı.Buralara gelmemizin en itici gücü olan taraftarımıza en büyük teşekkürü yapıyoruz.Onların sürekli yanımızda olması sonucu bu başarıyı yakaladık” şeklinde konuşmasını sürdürdü.
İlimizin önde gelen idarecileriyle temasları olduğunu ifade eden Okçu: “Milletvekilimiz Hasan Fehmi Kınay, İl Genel Meclisi Başkanımız Şükrü Nazlı, AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Valimiz Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanımız Mustafa İça bizleri yardımlarını esirgemediler. Yeterli olmasa da, yönetimimize maddi ve manevi katkıda bulundular. Ayrıca her kurumun esirgediği öğle yemeğini , sezon başından beri kulübümüze vermekte olan “Anadolu Aile Derneği” mensuplarına da bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuşmasını tamamladı.
Başkan Okçu'nun konuşmasının ardından başkan vekili Ahmet Tekdemir de kısa bir konuşma yaparak: ' Bu şartlarla bir yere varamayız” dedi.
Herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini ifade eden Tekdemir: “Şehir olarak yeniden her kesimden insanımızla yeni maddi kaynaklar aramalıyız. Önümüzdeki sezon ilimizin adına yaraşır şekilde Kütahya'mızı temsil ederiz. Şehrimizden birliktelik bekliyoruz. Kanaat önderlerimiz acilen biraraya gelerek çözüm getirmeliler' dedi.
Mali Asbaşkan Cavit Kocaer ise : “Biz kulübü sadece otogardaki otobüs çıkışlarına yapıştırılan yardım pullarından gelen parayla idare ediyoruz. Diğer yerlerden, ilimizin büyükleri tarafından kulübümüze aktarılan paralar, direk SGK borçlarının ödenmesine gidiyor. Şimdi bu durumda herkes elini vicdanına koyarak düşünsün. Ortalama aylık 10 bin TL. ile kim ne bekler bizden? Bunu sayın Başkanımızdan gerçekten bekliyoruz. Bir de, artık yönetime bazı insanlarımızın talip olmasını arzu ediyoruz. Gün birlik günüdür. Bizler çekilebiliriz. Bizlerin yerine yeni kan gelmesi, veya birlikte çalışılması en büyük arzumuzdur' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com