Elinde Bıçak BDP'lileri Kovaladı!

Elinde Bıçak BDP'lileri Kovaladı!
İzmir Basımane'deki Dokuz Eylül Meydanı'nda toplanan BDP'liler yol kapatmak isteyince gergin dakikalar yaşandı!

İzmir Basmane'deki Dokuz Eylül Meydanı'nda toplanan BDP'liler, bir süre yolda oturma eylemi yaparak trafik akışını engelledi, polisle grup arasında zaman zaman arbede yaşandı.

BDP İzmir İl Örgütü'nün organizasyonunda partililer ve destek veren bazı gruplar, akşam saatlerinde Dokuz Eylül Meydanı'ndaki Kültürpark girişinde toplanmaya başladı.

Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, Kadifekale bölgesinden yürüyerek gelen ve aralarında yüzlerini poşuyla gizleyenlerin de bulunduğu ikinci grubun molotofkokteyli taşıdığı bilgisi üzerine, meydana girmesine izin vermedi.

GÖSTERİCİLERLE VATANDAŞLAR BİRBİRİNE GİRDİ

Bu gelişme üzerine meydanda bekleyen grup, yola oturarak bir süre trafik akışını engelledi. Polisin uyarısı üzerine grup, oturma eylemine son verdi.

Kültürpark girişinde bekleyişini sürdüren ve terör örgütü lehine sık sık slogan atan grup ile kendilerini çevreleyen polisler arasında zaman zaman arbede yaşandı. Göstericiler taşıdıkları pankartların sopalarıyla polislere vururken, Çevik Kuvvet ekipleri ise biber gazı kullandı.

Yaklaşık 3 saat süren eylem, BDP'nin gösterdiği bağımsız milletvekili adayı Erdal Avcı'nın İzmir Valiliği ve emniyetini tavırları nedeniyle protesto ettiklerini söylediği açıklamanın ardından son buldu.

Meydana girmelerine izin verilmeyen grubun dağılırken bıraktıkları poşette, 12 molotofkokteyli ele geçirildiği öğrenildi. Polisle yaşanan arbede sırasında polise sopayla vurduğu gerekçesiyle gözaltına alınan bir kişinin, kimlik tespitinin yapılmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

Öte yandan, eylem sırasında Dokuz Eylül Meydanı'ndaki Konak Belediyesi önünde belediyenin kadrosuna alınmaları için bir süredir eylem yapan işçiler de belediye binasının çatısına çıktı. Uzun süre eylemlerini sürdüren işçiler, daha sonra çatıdan indi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com