Elini göster paraları çek

Elini göster paraları çek
Teknoloji ilerledi, bankacılık işlemleri kolaylaştı. Artık, bankamatiklerden el iziyle para çekmek de mümkün olacak. Üstelik kart ve şifreye gerek yok

Gelişen teknoloji hayatın her alanında olduğu gibi bankacılık işlemlerinde de büyük kolaylık sağlıyor.
 Otomatik para çekme makinelerinden (ATM) parmak damar tanıma sisteminin ardından el iziyle de para çekme dönemi başlıyor.

YAKINDA BAŞLIYOR
Ziraat Bankası'nın yeni başlatacağı sistemle müşteriler, ATM'lerden bankamatik ya da kredi kartına ve şifreye gerek olmadan sadece el iziyle tüm bankacılık işlemlerini yapabilecek. Banka, biyometrik bankacılık hizmetini yakın zamanda faaliyete geçirecek. Bunun için müşteri, önce Ziraat Bankası'nın kuracağı merkezlerde el izini sisteme kaydettirecek. Vücut ısısına duyarlı olacak olan sistemde müşteri, bankamatikteki bölüme elini yerleştirecek. Doğrudan bankamatikteki bölümlere bağlanacak olan müşteri, buradan para çekme, yatırma, EFT, havale, fatura ödeme gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirecek.

ÇALIŞMALAR TAMAM
Ziraat Bankası yetkilileri, sistem üzerinde uzun süre çalışıldığını belirterek, güvenlik yönünden her türlü çalışmanın tamamlandığını söyledi. İnsanların avuç içlerindeki işaretlerin farklı farklı olduğunu ifade eden yetkililer, "Bankamatikte işlem yapacak olanlar, avuçlarını bölüme yerleştirecek. Sistem müşteriyi otomatik olarak tanıyacak. Kart taşımaya gerek kalmadan, şifre unutma derdi olmadan kullanıcılar her türlü banka işlemini ATM'den yapabilecek" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com