“Elli metre hasarsız tretuvar yok”

“Elli metre hasarsız tretuvar yok”
Kütahya'nın altyapı sorunlarının çözüme kavuşması gerektiğini vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.İsmail Hakkı Düğer, sağlam elli metre hasarsız tretuvarın bile bulunmadığını söyledi.

Kütahya'nın altyapı sorunlarının çözüme kavuşması gerektiğini vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.İsmail Hakkı Düğer, sağlam elli metre hasarsız tretuvarın bile bulunmadığını söyledi.

CHP Adayı Profesör İ.Hakkı Düğer, yaklaşan yerel seçimler ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Kendisinin mimariye meraklı aynı zamanda önem veren bir kişi olduğunu, Kütahya'nın bu konuda her geçen gün bozulduğunu, ucube haline dönüştürüldüğünü ifade eden Düğer, “Kütahya'yı her yönden kendi kimliğiyle barıştıracak bir yöneticiye ihtiyaç vardır” diyor. Şehrin nazım planının hazırlanması gerektiğinin de altını çizen CHP Belediye Başkan Adayı Düğer, Kütahya'nın geleceğini belirlerken de, kendi halkıyla bütünleşerek bunun yapılması gerektiğini belirtiyor.

“YOĞUN ÇALIŞMALARIMIZ SONUCU OLUŞAN ÜNİVERSİTE KAMPUSÜ, MİMARİSİYLE HALA ÖRNEK”

Dumlupınar Üniversitesi'nin merkez yerleşkesinin inşaat çalışmalarına kendisi ve ekibinin gayretleri sonucunda bu anki duruma geldiğini hatırlatarak, bu emeğin sonucu olarak, mimari ve teknolojik imkandan pek çok üniversiteden daha iyi durumda olduğunu ifade eden Düğer, “Ben göreve geldiğim zaman üniversitemizin şu anki merkez yerleşkesinde bir tane çam ağacı bile yoktu. Yoğun çalışmalarım sonucunda Dumlupınar Üniversitesi'nin ülkemizin en iyi üniversiteleri arasında yer almasını sağlamaya çalıştık. Aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında üniversitemiz her yönden önde ve öncü durumdadır. Bunun yanında pek çok üniversitelerde dersler verdim. Ve iktisatçı ve profesyonel yönetici olma kimliğimliğimle birlikte ilimizi daha iyi yönetebileceğimi biliyorum”şeklinde konuşuyor.

“PROJELER ALDATICI”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.İsmail Hakkı Düğer, oy almak için bugün halka sunulan projelerin aldatıcı, bu projelerin toplam maliyetinin ise belediye bütçesinin neredeyse on katı olduğunu söyledi. Halkın oy uğruna aldatıldığını vurgulayan Profesör Düğer, gazemize yaptığı açıklamada, “Geçenlerde reis olan veya reis olmaya kalkan bir kişinin projelerine baktım. Elli küsur projelik liste. Bu projenin maliyetini çıkarttırdım. Eski paraya göre bir katrilyonun üzerinde bir para. Sonra araştırdım, belediyenin beş yıllık bütçesi ne kadar diye. Öğrendik ki, belediyenin bütçesi neredeyse proje maliyetlerinin onda biri kadar. Allah'tan korkmayan herşeyi yapacağını söyleyebilir. Doğru olan yapabileceğini inandığın projenin sözünü vermektir”şeklinde konuştu.

 “EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ EKONOMİK, BEN DE İKTİSAT PROFESÖRÜYÜM...”

 İlin en önemli sorununun “ekonomik” olduğunu belirten Düğer, Kütahya'nın geçmişte kendinden ayrılan illerden bile küçük durumda olduğunu hatırlatıyor. İlin belediye başkanının, hem bu konuda hem de diğer sorunları itibariyle ilin valisinden de, vekillerinden de daha fazla sorumlu olduğunu belirtiyor. Kendisinin iktisat profesörü olduğunu hatırlatan Düğer, bu konuda Kütahya'nın derdine derman olacağını söylüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com