Elmander'e büyük övgü

Elmander'e büyük övgü
İsveç’in Expressen gazetesinde yazan Robert Börjesson, G.Saray'da kariyerinin zirvesine çıkan Elmander’i değerlendirdi.

Galatasaray'daki ilk sezonunda attığı 12 golle şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Johan Elmander'e, İsveç'te yayımlanan Expressen gazetesinin spor yazarı Robert Börjesson Milliyet gazetesinden Onur Dinçer'e yaptığı açıklamada Elmaner'i yere göğe sığdıramadı.

Elmander'in oyun karakterinden, hangi ortamlarda başarılı olabildiğine; psikolojik yapısından, futbol mantalitesine kadar birçok konuda görüşlerini paylaşan Börjesson, çarpıcı tespitlerde bulundu.

"GALATASARAY'DA KARİYERİNİN ZİRVESİNİ YAPTI"

Deneyimli golcünün, Fransa kariyerinin (Toulouse) ardından Bolton'da iyi bir performans sergilediğini hatırlatan İsveçli gazeteci, "Bu sezon belki Bolton'daki oyununu bile aştı. Galatasaray'da kariyerinin zirvesine çıkmasının en büyük nedeni bence çok deneyimli ve önemli bir teknik adamla çalışması. Fatih Terim kendisini en verimli nasıl kullanacağını bildiği için patlama yaptı ve takımın vazgeçilmezi oldu" dedi.

"TUTKULU VE SOĞUKKANLI"

"Elmander her zaman takımı için yüzde 110'unu veren bir oyuncudur ve takımı için savaşır. Doğru bir ortam ve iyi takım arkadaşlarıyla kendini gösterebilen bir yapısı var. Bu yüzden Galatasaray, Elmander'in layık olduğu takımdı. Her zaman büyük maçları sevmiştir ve Türkiye'de bu yönüyle de ön plana çıktı. Çok tutkulu bir forvet olmasına karşın, soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Aslında Elmander tutkunun ve soğukkanlılığın iyi bir harmanıdır. Türkiye'ye gelmeden İngiltere tecrübesi yaşaması onu olgunlaştırdı ve Galatasaray'da olgun bir oyuncu olarak potansiyelini daha iyi sergileme imkanı buldu."

SAKATLIK BÜYÜK ŞOK OLDU

İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Eric Hamren'in, Elmander'in performansını sezon boyunca takip ettiğini de dile getiren Börjesson, "Hamren ve yardımcıları, Elmander'in yükselen formundan oldukça memnunlar. Ancak son maçtaki sakatlık herkesi şoke etti. Eğer Euro 2012'ye yetişemezse bu İsveç adına büyük bir kayıp olacak" ifadelerini kullandı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com