EMEA FİNANCE, AK PORTFÖY'Ü TÜRKİYE'NİN EN İYİ PORTFÖY YÖNETİMİ ŞİRKETİ SEÇTİ

EMEA FİNANCE, AK PORTFÖY'Ü TÜRKİYE'NİN EN İYİ PORTFÖY YÖNETİMİ ŞİRKETİ SEÇTİ
EMEA FİNANCE, AK PORTFÖY'Ü TÜRKİYE'NİN EN İYİ PORTFÖY YÖNETİMİ ŞİRKETİ SEÇTİ

EMEA Finance tarafından 100'ün üzerinde kuruluşun değerlendirdiği "Avrupa Bankacılık Ödülleri" kapsamında Ak Portföy "Best Asset Manager in Turkey"-"Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" olarak seçildi. İSTANBUL (ANKA)- Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance tarafından "2011 Avrupa Bankacılık Ödülleri" kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Ak Portföy "Best Asset Manager in Turkey"-"Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" olarak seçildi.
Konuyla ilgili Ak Portföy'den verilen bilgiye göre EMEA Finance, Orta ve Doğu Avrupa(CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerine yönelik en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının değerlendirildiği bankacılık sektörü ödüllerinde "Avrupa Bankacılık Ödülleri" kapsamında 100'ün üzerinde kuruluş değerlendirildi. Açıklamada, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ödül programında Ak Portföy'ün bu ödülü alan ilk Türk portföy yönetimi şirketi olarak önemli bir başarıya da imza attığı belirtildi.

-"ÇETİN REKABET YAŞANDI"-

Euromoney tarafından ödüle ilişkin yapılan açıklamada, Ak Portföy'ün portföy yönetim hizmetlerindeki öncü uygulamaları ve sürdürülebilir yüksek performansının "Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" ödülünün Ak Portföy'e verilmesinde etkili olduğu hatırlatıldı. 2011 yılı ödül değerlendirmelerinde çetin bir rekabet yaşandığını kaydeden EMEA Finance editörü Tim Burke, açıklamasında "Finans piyasalarındaki dalgalanmaların yatırım kararlarını ve getirileri önemli ölçüde etkilediği bir yılda Ak Portföy, portföy yönetim hizmetlerindeki öncü uygulamaları ve sürdürülebilir yüksek performansı ile çok önemli bir başarıya imza attı. Bunun yanında, Ak Portföy'ün yönettiği fonların, benchmarklarının üzerinde getiri sağlayarak rakiplerini geride bırakması da şirketin bu ödüle layık bulunmasında önemli rol oynadı" dedi.

-"İKİ YILDA ÜÇ PRESTİJLİ ÖDÜL KAZANDIK"-

Ak Portföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler ödüle ilişkin yaptığı açıklamada, şu görüşleri ifade etti:
"Üstün altyapımız, uzmanlığımız ve ilkleri temsil eden projelerimiz uluslararası alanda farklı platformlarda ödüllerle takdir görmeye devam ediyor. EMEA Finance'in verdiği bu ödülü alan ilk Türk portföy yönetimi şirketi olmaktan ve ülkemizi zirvede temsil etmekten gurur duyuyoruz. 2011 yılında World Finance tarafından düzenlenen ve Türkiye'de ilk defa verilen "The World Finance Awards" ödülleri değerlendirmesinde "Türkiye'de Yılın En İyi Portföy Yönetim Şirketi" ve "Türkiye'de Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim İlkelerini En İyi Uygulayan Portföy Yönetim Şirketi" ödüllerinin de sahibi olmuştuk. Bu yeni ödül ile birlikte Ak Portföy olarak 2011 ve 2012 yıllarında portföy yönetimi sektörü için uluslararası alanda ilk defa verilen 3 prestijli ödülü de kazanarak büyük bir başarıya imza atmış olduk." (ANKA)
(NÇ/ZHR) (İstanbul)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com