“Emek” protestosuna 6 yıl hapis

“Emek” protestosuna 6 yıl hapis
Emek Sineması'na sahip çıkmak için düzenlenen eyleme yapılan polis saldırısının ardından şimdi de eyleme katılanlara 6 yıl hapis cezası talep edildi.

Emek Sineması'nın yıkımının durdurulması için 7 Nisan'da aralarında sinema sanatçılarının da bulunduğu çok sayıda yurttaş, Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde protesto yürüyüşü yapmış, polis eyleme saldırmıştı. Bu saldırının ardından şimdi de eyleme katılan 4 kişi hakkında 6 yıl hapis cezası istendi.
 
Radikal gazetesinden Fatih Yağmur'un haberine göre, polis saldırısı sonrası gözaltına alınan Berke Göl, Hazar Berk Büyüktunca, Özgür İpek ve Mehmet Ferit Aka hakkında "görevi yaptırmamak için direnme" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçlarından 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.
 
Savcılık talimatıyla serbest bırakılan 4 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülensoruşturma tamamlandı. Sinema Yazarları Derneği üyesi Berke Göl ve diğer üç kişi hakkında "görevi yaptırmamak için direnme" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçlarından 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com