Emek şenliğine belediye operasyonları damgasını vurdu

Emek şenliğine belediye operasyonları damgasını vurdu
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TÜRK-İŞ, DİSK ve KESK'e bağlı sendikaların temsilcilikleri tarafından 2. Emek Şenliği düzenlendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TÜRK-İŞ, DİSK ve KESK'e bağlı sendikaların temsilcilikleri tarafından düzenlenen, 2. Emek Şenliği fuar alanında yapıldı. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, sendikaların genel başkanları ve yöneticileri, tutuklu belediye çalışanlarının aileleri ile bazı ilçe belediye başkanlarının katıldığı şenliğe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, adalet istiyoruz sözleri damgasını vurdu.

Fuar 4 nolu holde düzenlenen 2. Emek Şenliği'nde emekçiler, Mahmut Eren, Öznur Korkmaz ve Suavi'nin şarkılarıyla eğlenirken, Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun konuşmaları geceye damgasını vurdu.

KENDİMİ İHBAR EDİYORUM BEN BU ÖRGÜTÜN BAŞIYIM

Gecede söz alan Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, belediye operasyonlarının siyasi olduğunu ve taşeronlaşmayı kaldıran belediyelere yönelik olduğunu ifade ederek Ben burdan Bornova ve Kemalpaşa Belediye Başkanlarını da ihbar ediyorum. Çünkü bu belediyeler de taşeronlaşmayı bitirmiştir. Siyasi iktidar herşeyi örgüte bağlıyor. Kendimi de ihbar ediyorum ve bunu heryerde söylüyorum. Biz bir örgütüz, bende bu örgütün başıyım başı şeklinde konuştu.

ADALET İSTİYORUM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da tutuklu bulunan belediye bürokratları ve çalışanlarının isimlerini okuyarak, Bu insanların hepsi ülkeleri için, namusuyla çalışan insanlar. Bunlarda zimmete para geçirme var mı Yok. Eşine, dostuna, arkadaşına peşkeş çekme var mı Yok. Silah var mı, bıçak var mı Yok. ifadelerine kullanarak, öyleyse ne var diye sordu.

3 Nisan'da bütün arkadaşlarıyla birlikte kendilerini savunacaklarını dile getiren Kocaoğlu,324 sayfa iddianame hazırlandı. Ekinde 80 klasör evrak var. Bütün bunları inceleyen hukukçular `burada bir şey yok, çete, örgüt, hiçbir şey yok' diyor. Ama herşey söylendi, herşey yapıldı, belden aşağı çok oyunlar oynandı. Ama İzmir'li hemşerilerim kimin eğri kimin doğru olduğunu çok iyi biliyor. dedi. İzmir'de yaşamaktan, belediye başkanlığı yapmaktan ve hemşehrilerine hizmet etmekten büyük onur duyduğunu söyleyen Kocaoğlu, Selam olsun tutuklu dostlarıma, selam olsun hemşerilerime, selam olsun adalete. Şimdi hemşerilerim için adalet istiyorum diyerek sözlerini tamamladı.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com