Emekli Albay Gözaltına Alındı!

Emekli Albay Gözaltına Alındı!
Piyasaya sahte para sürmeye çalışan emekli albay ve 2 kişi gözaltına alındı...

İstanbul'da piyasaya sahte para sürmeye çalıştığı öne sürülen biri emekli albay 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da sahte para kuryeliği yapan kişilere yönelik çalışma yapan polis, alıcı kılığında görüştüğü biri emekli albay 3 kişiyi yakaladı. 250 bin dolar üzerinden pazarlık yaparak yüzde 60 komisyon istediği öne sürülen şüpheliler gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne gelen bir ihbar sonrasında, emekli albay ile irtibata geçildi. Telefonda şüpheliler ile pazarlık yapılarak para için siparişte bulunuldu. Avcılar'da başlayan telefon trafiği Fatih'e kadar sürdü.

Fatih'te alıcı kılığındaki polislerle buluşan şüpheliler emekli albay Ö.F.U'ya ait arabaya yapılan baskın ile sonuçlandı. Araçta yapılan aramada 100'lük banknotlar halinde 48 bin sahte ABD Doları ele geçirildi. Ele geçirilen paraların baskı kalitesinin yüksek olduğu ve hepsinin üzerindeki seri numarasının farklı olduğu belirlendi.

Ö.F.U. ile birlikte Y.K. ve Ö.E isimli şahıslar da gözaltına alındı. Emekli albayın emniyette susma hakkını kullandığı belirtildi. Sahte paraların nerede basıldığını belirlemeye çalışan polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Polis, sahte paraların basıldığı makineyi bulmak için emekli albayın kaldığı Fenerbahçe Orduevi'ndeki odasında arama yaptı ancak makine bulunamadı.

BARONLARIN UYUŞTURUCU KURYESİ ASKER ÇIKTI!

İstanbul'da ikinci skandal ise Narkotik polisinin Beylükdüzü'ndeki TIR'a yaptığı operasyonun ardından ortaya çıktı. Ele geçirilen 20 kilogram eroinin, uyuşturucu baronlarından birine ait olduğu ve kurye olarak da iki askerin kullanıldığı belirlendi.

Eroin Askeriyeye Bulaştı! (Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com