Emekli Albay'ın Belgelerinde Hayalet Silah İddiası!

Emekli Albay'ın Belgelerinde Hayalet Silah İddiası!
Emekli albay Büyük'ten elde edilen belgelerde, sansasyonel eylemlerde kullanılacak 17 Glock marka silah sağlandığı bilgisinin olduğu iddia edildi..

Eskişehir'de ikamet eden emekli istihbaratçı albay Hakan Büyük'ün evinde yapılan aramalarda ele geçirilen Balyoz Darbe Planı'na ilişkin belgelere göre ülkede darbeye zemin oluşturmak için 'hayalet silah' olarak da bilinen suikast silahı Glock marka tabancalar temin edildi. Polis, silahların sansasyonel eylem ve saldırılarda kullanılmak üzere temin edildiğini düşünüyor. Emniyet fezlekesinde "Silahlar darbeye zemin oluşturmak için yapılacak eylemlerde kullanılacaktı" görüşüne yer verildi.

BELGEDE NELER YAZIYOR?
Belgeye göre planın iç tehdit sorumlusu olarak görevlendirilen Ali Türkşen darbe zemini oluşturmak için operasyon faaliyetlerinde kullanılması amacıyla 17 adet Glock marka silah talep etti. Balyoz darbe planının icra safhasında görevli olan Ali Türkşen'in adı Gölcük Donanma Komutanlığı'nda ele geçirilen belgelerde planının hayata geçirilmesi öncesinde icra safhası ve öncesinde gerekli operasyonel faaliyetleri yürütecek personel arasında geçiyordu. Hakan Büyük'ün Eskişehir'deki ikametinde ele geçirilen flash diskteki "DOSYALARIM-DZKK HELENLER" ve "DOSYALARIM-BİLVANİS ÇİFTLİĞİ-ESKİŞEHİR" adlı klasörde yer alan Dz. Kur. Kd. Bnb. Mehmet Örgen adına açılmış "Transfer" adlı belgede, "Operasyonel timlerin faaliyetleri için Ali Türkşen Yarbay'ın talep ettiği 17 adet Glock marka tabanca için gerekli araştırma yapılmış ve arzu edilen tarihte temin etmek üzere anlaşma yapılmıştır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile koordine etmenizi müteakip bildireceğiniz personele teslim edilerek ilk kurye uçağı ile gönderilmeye hazırdır" ifadeleri yer aldı. Söz konusu belgenin 11 Aralık 2002 günü oluşturulduğu, 30 Aralık 2002 tarihinde son kez kaydedildiği, belgeyi son kaydedenin Balyoz davasının tutuklu sanığı Tümamiral Cem Gürdeniz olduğu belirtildi. Talep, plan koordinatörlerince yerinde görüldü ve gerekli anlaşmalar yapıldı. Glockların gizlilik açısından özel kurye ile tesliminin uygun olacağı kararlaştırıldı. Elektronik bir ihbar üzerine İstanbul polisi emekli istihbaratçı albay Büyük'ün Eskişehir'deki adresinde bulunan birçok belgeye el koydu. Polis, aramadan çıkan bir flash belleğin şifresini kırarak dosyalara ulaştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com