Emekli eğitimci 5. kütüphanesini kurdu

Emekli eğitimci 5. kütüphanesini kurdu
Emekli olduktan sonra topladığı kitaplar ile okullarda kütüphane kuran Zeki Aktürk, son olarak Ergun Çelebi İmam Hatip Orta Okulu'ndaki kütüphane ile açtığı kütüphane sayısını beşe çıkarttı.

Milli Eğitim camiasından emekli olduktan sonra kendisini kitaplara veren Zeki Aktürk, topladığı kitaplar ile Kütahya’da bulunan İmam Hatip Ortaokul ve Liselerinde bugüne kadar 4 kütüphane açtı. Son olarak Ergun Çelebi İmam Hatip Ortaokulunda kütüphane açan Aktürk, bugüne kadar 15 bin kitap topladığını ve amacının çocuklara her şeyin bilgisayar olmadığını kanıtlamak olduğunu söyledi.

İnternet ile birlikte kitaba olan ilginin azaldığını dile getiren Aktürk, “Milli Eğitim camiasından emekli oldum. Emekli olduktan sonra ise kitaplarla olan diyalogumu kesmedim. Emekli olduktan sonra yeni açılan İmam Hatip Liselerinin kütüphanelerin olmaması üzerine bu okullarımızda kütüphane oluşturmaya başladım. Ergun Çelebi İmam Hatip Ortaokulunda da bir kütüphane açtık ve bu kütüphane ile açtığım kütüphane sayısı 5 oldu. Talep eden okullarımıza da kütüphane açabilirim. Bu kitapları evlerden topluyorum. Bir kitabım vereceğim diyenini evine kadar gidiyorum. Basın yolu ile benden haberdar olanlar beni arayarak ulaşıyorlar. Yayın evlerine mektuplar yazdım, diyanetten kitap talep ettim ve bunların geri dönüşümleri olumlu oldu. Çanakkale Üniversitesinde kampanya düzenledik. Her yerden kitap geliyor bize. Öğrencilerimizin yoğun ilgisi bizi bu işe daha çok itiyor. Bilgisayar çıktı kitap okunmuyor ibaresini öğrencilerimiz bozuyor. Kütahyalı hemşerilerimize buradan sesleniyorum ve evlerindeki okudukları kitapları illaki bize vermeleri şart değil ancak bir okula teslim edebilirler” ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com