Emekli Emniyet Müdürüne 2 yıl 4 ay hapis

Emekli Emniyet Müdürüne 2 yıl 4 ay hapis
Eskişehir'de, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi müdürüyken internet kafe sahiplerinden rüşvet aldığı iddiasıyla yargılanan emekli müdür 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuksuz yargılanan sanık H.Ö. hakim karş

Eskişehir'de, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi müdürüyken internet kafe sahiplerinden rüşvet aldığı iddiasıyla yargılanan emekli müdür 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuksuz yargılanan sanık H.Ö. hakim karşısına çıktı. Suçlamaları reddeden H.Ö., 'Kimseden rüşvet almadım. Şube adına yapılan bilgisayar ve diğer malzeme bağışlarını demirbaş olarak kayıtlara işledim' dedi.
Mahkeme heyeti, eski şube müdürü H.Ö.'yü 'görevi kötüye kullanma' suçundan 2 yıl 4 ay hapis ve 513 TL para cezasına çarptırdı.
Eskişehir'de 2001-2004 yıllarında Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürü olarak görev yapan H.Ö. hakkında, bu yıllarda internet kafe ve bilgisayar salonu sahiplerinden kendisine televizyon, bilgisayar, kamera, cep telefonu aldırdığı ve hesabına para yatırttığı iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma sonucunda tutuklanan H.Ö. hakkında Ağır Ceza Mahkemesinde 'görevi kötüye kullanma' suçundan dava açılmıştı. 5 ay cezaevinde tutuklu kalan H.Ö.'nün daha sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. H.Ö. bu arada emekli olmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com