Emekli Orgeneral Polise Ne Teklif Etti?

Emekli Orgeneral Polise Ne Teklif Etti?
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un emniyette 'muhbir' olmayı teklif ettiği öne sürüldü...

Adem Yavuz Arslan'ın geçen ay piyasaya çıkan “Bi Ermeni Var: Hrant Dink Operasyonunun Şifreleri” kitabında Ergenekon sanıkları Hurşit Tolon ve Veli Küçük'le ilgili çok çarpıcı bilgiler yer alıyor.

Adem Yavuz Arslan'ın geçen ay piyasaya çıkan “Bi Ermeni Var: Hrant Dink Operasyonunun Şifreleri” kitabında Ergenekon göz altılarıyla ilgili çarpıcı bir bilgi içeriyor.

2 Temmuz 2008'de yapılan ve o zamana kadar yapılan en kapsamlı Ergenekon operasyonunda göz altına alınan emekli Orgeneral Hurşit Tolon emniyette 'muhbir' olmayı teklif etmiş.

Kitapta yer alan anekdota göre Hurşit Tolon, terörle mücadele şubesinde beklerken bir başkomisere 'yardım' teklifinde bulunmuş.

Tolon “Sayın komiserim. Bu askeri konularda size yardımcı olacak, danışmanlık yapacak birine ihtiyaç duyarsanız ben yardımcı olabilirim” teklifinde bulunmuş.

ATO başkanı Sinan Aygün'ün, CumhuriyetAnkaraTemsilcisi Mustafa Balbay'ın ve Orgeneral Şener Eruygur'un göz altına alındığı operasyonda 20 civarında tutuklama olmuştu.

Kitaptaki ilginç diyaloglardan birisi de Veli Küçük ile Ergenekon savcısı Zekeriya Öz arasında geçiyor.

Ulusalcı akımların başını çeken emekli general Veli Küçük, savcının 'neyle geçiniyorsun ?' sorusuna “turistik bölgelerde yabancılara arazi satışından aldığı komisyonlarla geçiniyorum” demesi bir yana Zekeriya Öz'e “Sayın savcım beni bırakın, ben bu Ergenekoncuların hepsini size bir-iki ayda toplayıp getiririm” diye teklifte bulunması herkesi şaşırttı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com