Emekli Tuğgeneral Böyle Bağırdı!..

Emekli Tuğgeneral Böyle Bağırdı!..
Balyoz davasında 163 sanık hakkında tutuklama kararı verildiği duruşmadan ilginç detaylar ortaya çıktı.

“Balyoz” davasında 163 sanık hakkında tutuklama kararı verildiği Silivri'de bir emekli tuğgeneralin, eski komutanlar Özden Örnek, İbrahim Fırtına ve Şükrü Sarıışık'a “Paşam, meğer kağıttan kaplanmışız” diye bağırdığı öne sürüldü.

“Balyoz” davasında 163 sanık hakkında tutuklama kararı verilen duruşmadan ilginç detaylar ortaya çıktı.

Akşam gazetesinin haberine göre; tutuklama kararının ardından “Harbiye Marşı” ile bir süre direnen emekli ve muvazzaf askerlerin hastane dönüşü cezaevindeki koğuşlarına sevki sırasında ilginç bir diyalog yaşandığı öğrenildi.

Tutuklanan emekli Oramiral Özden Örnek, emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına, Şükrü Sarıışık ile Korg. Engin Alan'ın koğuşlara sevki sırasında, sanıklar arasında olan emekli bir tuğgeneralin “kağıttan kaplan” çıkışı koridorda yankılandı.

Emekli komutanlar koğuşlarına götürülürken en önde emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ve emekli Oramiral Özden Örnek'in yürüdüğü bu sırada tutuklananlardan bir emekli tuğgeneralin önde yürüyenlere doğru “paşam” diye seslendiği öğrenildi.

Dönüp kendisine ne olduğunu sorar şekilde bakan Fırtına ve Örnek'e emekli tuğgeneralin, “Gerçekten bizler kağıttan kaplanmışız” diye bağırdığı kaydedildi.

Bu çıkış karşısında şaşıran Fırtına ve Örnek'in başlarını salladıktan sonra yürümeye devam ettikleri belirtildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un "Asker meğer kağıttan kaplanmış" şeklindeki sözleri büyük tartışma yaratmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com