Emekli uzman jandarmalar eyleme...!

Emekli uzman jandarmalar eyleme...!
Silah arkadaşlarıyla aynı olanaklardan yaralanmak isteyen emekli uzman jandarmalar eylem hazırlığında

Emekli Uzman Jandarmalar, dağda yan yana çarpıştıkları subay ve astsubaylarla aynı haklara sahip olmak için eylem yapma kararı aldı. Başbakan'dan talepelrine cevap bekleyen emekli jandarmalar, CHP'ye de taş attı.

Orduevleri başta olmak üzere birçok sosyal haktan yararlanamadıklarına dikkat çeken uzman jandarmalar, bu konuda gerekli adım atılmaması halinde 5 Ekim günü Genelkurmay Başkanlığı önünde eylem yapmaya hazırlanıyor.

"BAŞBAKAN'DAN HAYIRLI HABER BEKLİYORUZ"

Seslerini duyurmak için 5 Ekim'de protesto yürüyüşü yapacaklarını ifade eden Emekli Uzman Jandarma Sami Aktaş, kendilerine verilen kartlar, madalyalar ve nişanların hepsini Genelkurmay'a iade edeceklerini belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon programında uzman jandarmaların sorunlarını düzeltilmesi ile ilgili mesaj verdiğini söyleyen Aktaş, 5 Ekim'e kadar hayırlı haber beklediklerini kaydetti.

"CHP BİZE CEVAP VERMEDİ"

Sıkıntılarını aktarmak için CHP'den randevu talep ettiklerini aktaran Aktaş, "Randevu istedik ama cevap veren olmadı. Bir kaç bin tekel işçisinin haklarını arayan CHP 27 bin uzman jandarmanın hakları konusunda randevu bile vermedi." diye sitem etti. Emekli Uzman Jandarma Zekerya Şaşmaz ise ayağından engelli olması nedeniyle ek bir işte çalışamadığına dikkat çekerek, "970 liralık emekli maaşı ile hem geçinmeye hem de üniversitede öğrenci okutmaya çalışıyoruz. Göreve giderken rütbe ayrımı olmuyor da neden ordu evlerinde rütbe ayrımı yapıyorlar. Astsubay arkadaşlarımla gittiğimiz orduevlerinin kapılarından birçok kez ailemizle geri çevrildik. Bu durum artık sona erdirilsin." ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com