Emeklilerden belediye başkanlarına mektup

Emeklilerden belediye başkanlarına mektup
Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Ergün, 30 Mart'ta seçilen tüm belediye başkanlarına kutlama ve taleplerini içeren mektup gönderdi

ANKARA (AA) - ÖZCAN YILDIRIM - Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, belediye başkanlarından halihazırda 65 yaş ve üzerindekileri kapsayan ulaşımdaki ücretsiz kart uygulamasının, 60 yaşa çekilmesini istedi.

Mektubunda, milletin takdir ve teveccühleriyle belediye başkanlığı görevine seçilen tüm belediye başkanlarını kutladığını belirten Ergün, yaşam tecrübeleri nedeniyle toplumun "yaşam ustaları" sayılan emekliler olarak başkanların başarılarından gurur duyacaklarını ifade etti.

Emeklilerin yaşam tecrübelerini paylaşmaya ve halka hizmet yarışında gösterilecek her samimi çabaya desteklemeye hazır olduklarını vurgulayan Ergün, mektubunda şunları kaydetti:

"Sizden isteklerimiz, beklentilerimiz var. Yaşımız gereği hayatın bize yüklediği bazı yükler, bizlere artık ağır geliyor. Ama her şeyden önce saygı görmek istiyoruz. Kent yaşamında karşılaştığımız sorunların, bizlere de danışılarak çözülmesini istiyoruz. Öncelikli taleplerimiz arasında Anayasamızın da bizlere tanıdığı 'pozitif ayrımcılık' ilkesi gereği düzenlenen 6495 sayılı Kanun ile getirilen, yaşlılara yönelik ücretsiz kart uygulamasının, yine yasayla tanınan yaş haddi sınırının sonuna kadar kullandırılması talebimiz gelmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının çıkardığı yönetmelik gereğince, il müdürlükleri ve yetkilendirilen belediyeler tarafından ulaşımda ücretsiz kartlar verilmeye başlandı. Bizim sizden talebimiz, yasada 65 yaş ve üzeri olarak tanımlanan ancak belediyelerce 60'a kadar indirilebilecek yetkinin sonuna kadar kullanılması."

Mektubunda, Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye Nasihatı'ndaki "Ana ve ata düşmemek için sırtımızı dayadığımız duvardır, yarın duvar yıkıldığında kıymetini anlarsın" sözlerine yer veren Ergün, belediye başkanlarına hitaben şu ifadeleri kullandı:

"Bu toplumun anaları ve ataları bizleriz. Ana ve atayı saydırmak ise sizlerin görevi. Bunu ilk icraatlarınızla göstereceğinizden şüphemiz yoktur. Belediyeniz sınırları içerisinde sizden hizmet bekleyen bütün vatandaşlarımıza ayrımcılık yapmadan hizmet edeceğinizden de şüphemiz yoktur. Ülkemizi barış, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde yaşayan insanların ülkesi olarak görüp, gözeteceğinizden de şüphemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle zatıalinizi tekrar tebrik ediyor, seçilmiş olduğunuz bu önemli görevde başarılı olmanızı, saygıyla anılacak hizmetler üretmenizi diliyor, emekli topluluğumuz adına en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com