Emeklilerin YGS azmi

Emeklilerin YGS azmi
Eskişehir'de yapılan YGS sınavına giren biri 65 diğeri 55 yaşındaki iki emekli vatandaş, sınav heyecanını gençlerle birlikte yaşadı.

Eskişehir'de yapılan YGS sınavına giren biri 65 diğeri 55 yaşındaki iki emekli vatandaş, sınav heyecanını gençlerle birlikte yaşadı.
Kurtuluş Mahallesi'ndeki İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu'nda yapılan YGS sınavı için gelen 2 çocuk sahibi kimya mühendisi 65 yaşındaki Erdal Çalışkan, hayatında bütün arzusunun hep hukuk okumak olduğunu belirterek, "Kimya mühendisiyim, 10 yıl önce emekli oldum. Şu anda tekrar sınava girip okumak istiyorum. Eğitim sistemindeki aksaklıklar sebebiyle kimya mühendisliğini yazmak zorunda kaldım. Aslında benim hayatımda hep hukuk okumak vardı. Bu özlemimi gidermek için bu sınava giriyorum. 2
üniversiteyi biteren evlatlarım var. Ben de yeniden üniversiteye başlayacağım. İnşallah sınavda başarılı olurum ve amacıma ulaşırım" dedi.
55 yaşındaki emekli işçi ve emlakçılıkla uğraşan Bedri Hocaoğlu ise meslek lisesini bitirdikten sonra yüksekokulu okuyamadığı için üzüldüğünü ifade ederek, "Benim içimde hep okuyamadığım için bir hırs kaldı. Tekrar sinava gireyim dedim ve geldim. İnşallah başarılı olurum. Üniversiteye giden 2 çocuğum var" dedi.
Çalışkan ve Hocaoğlu, İbrahim Karaoğlanoğlu ilköğretim okulunda sınava giren genç öğrencilerle birlikte sınava girmenin heyecanını yaşadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com