Emenike: Fener Maçında Oynarsam..

Emenike: Fener Maçında Oynarsam..
Karabükspor'un başarılı golcüsü Emanuel Emenike, Fenerbahçe maçıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı...

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na katılan Emenike, "Bu iddianın nasıl ortaya çıktığını bulmak adına ısrarcıyız" derken, Erdem Konyar, "Afrikalı oyunculara haksızlık yapılıyor. Onlara saygı göstermemiz gerekir, çok uzaktan geliyorlar, pek çok futbolcudan az para almalarına karşın takımları adına var güçleriyle çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

Emenike, "Yaşımın büyük olduğunu düşünmüyorum. Bu iddia nasıl ortaya çıktı bilmiyorum. Ben avukatlarıma talimat verdim. Bizi bunun nasıl ortaya çıktığını ortaya çıkarmak adına ısrarımızı sürdüreceğiz" dedi.

OYNAYIP OYNAYAMAYACAĞIMA DOKTORLAR KARAR VERECEK; BENİM MİSYONUM GOL ATMAK, OYNARSAM FENERBAHÇE'YE DE GOL ATMAK İÇİN MÜCÜADELE EDECEĞİM

Fenerbahçe maçına yönelik de açıklama yapan Emenike, "Bu hafta bir sakatlık geçirdim. Sakatlığımla ilgili karar maçtan önce verilecek; oynayıp oynamayacağım belli olacak. Doktorlar buna karar verecek. Ne karar verirler bilmiyorum. Eğer oynarsam, çok iyi bir takıma karşı mücadele etme şansı elde edeceğim, elbette gol atmak için uğraşacağım. Benim misyonum gol atmak; ayrıca şunu söylemem gerekir. Bu benim ilk maçım olmayacak. Herkesin bildiği gibi daha önce de maçlar oynadım ve pek çok gol attım. Bu benim için diğerlerinden farkı olmayan bir maç" diye konuştu.

TRANSFER KONUSUNDA KONUŞMAK İÇİN KENDİMİ YETKİLİ GÖRMÜYORUM

Başarılı futbolcu transferiyle ilgili soruya ise "Transferimle ilgili sorulara gerçekten yanıt veremem. Transferimle ilgili bütün kilit bilgiler, menajerimde bulunuyor. Ayrıca kulübüm Karabükspor'un taktiri. Onlar nasıl isterse transferim öyle gerçekleşecek. Bu konuda konuşmak için kendimi yetkili görmüyorum" şeklinde cevap verdi.

AFRİKALI OYUNCULARA SAYGI GÖSTERMEMİZ GEREKİR

FIFA menajeri Erdem Konyar, "Ben pek çok Afrikalı oyuncuyla çalışıyorum. Daha önce böyle bir şey başımıza gelmemişti. Emenike'nin yaşının büyük olduğu iddiası tek kelimeyle çirkin; bu iddialar nedeniyle çok üzüldük. Emenike de çok üzüldü. Bugüne kadar hep dürüst iş yaptık. Durumu avukatlarımıza havale ettik; bu iddianın nereden ortaya çıktığını bulacağız. Ben her zaman Emenike'nin her zaman yanındayım. Ben de üzüldüm. Afrikalı oyuncular çok uzaktan geliyorlar. Pek çoğu Türk oyunculardan az para alıyor; ama sahada sonuna kadar mücadele ediyor. Afrikalı oyunculara biraz saygı göstermemiz gerekir. Çünkü onlar çok dürüst davranıyorlar. Takımlarının başarısı için her şeyi yapıyorlar" dedi.

EMENİKE'NİN TÜRKİYE SEVDASI BİTMEZ

Konyar, Emenike'nin bu olay nedeniyle Türkiye'den ayrılmayı düşünmediğini belirterek, "Sırf bu nedenle Türkiye'den ayrılmayı düşüneceğini sanmıyorum. Emenike Türkiye'ye çok sevdi, kulübü ve Türk insanlarını çok sevdi. Sakatlık döneminde İstanbul'daydık. Karşılaştığımız herkes büyük ilgi gösterdi. Türkiye Emenike'yi seviyor. Emenike de Türkiye'yi seviyor. Emenike, başka bir ülkeye gitse bile Türkiye'ye sevgisi azalmaz. Bu sevda bitmez" diye konuştu.

SEZON SONUNDA TÜRKİYE'DE DE KALABİLİR AVRUPA'YA DA GİDEBİLİR

Emenike'nin transferinde kilit isim olan Erdem Konyar, "Emenike'nin transferi Avrupa'ya da olabilir, Türkiye'ye de… Ama her şeyden önce Karabükspor'un razı olması gerekirdi. Sezon sonunda her şeyi değerlendireceğiz. Avrupa olur, Türkiye olur fark etmez. Karabükspor'la sözleşmemiz var. Sözleşmemize ve kulübümüze saygılıyız. Transferde onların hassasiyetini gözeteceğiz" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com