Emet Bor işletmesine işçi alımı

Emet Bor işletmesine işçi alımı
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Emet Bor İşletmesi bünyesindeki Borik Asit Fabrikasında istihdam edilecek 108 işçi, mülakatla belirlendi.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Emet Bor İşletmesi bünyesindeki Borik Asit Fabrikasında istihdam edilecek 108 işçi, mülakatla belirlendi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Hüseyin Tuğcu, yaptığı açıklamada, gelecek yılın ilk çeyreğinde yapımı tamamlanacak Borik Asit Fabrikası ikinci ünitesinde çalıştırılacak 108 işçinin belirlenmesi amacıyla Ankara'da mülakat yapıldığını bildirdi.
Arazileri istimlak edilen ve aranan şartlara haiz olan Emet'ten 64, Hisarcık'tan 9, Tavşanlı'dan 5, Simav'dan iki, Domaniç'ten bir ve aranan şartlarda olmadığından KPSS sonuçlarına göre 12 kişinin işe başlatılacağını ifade eden Tuğcu, şöyle konuştu:
''İşe alınan hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde ülkemize ve bölgemize hayırlı çalışmaların yapılmasında emek vereceklerdir. Bu sınavlar sonucunda özellikle Emetli ve Hisarcıklı bölge insanımızın başarılı olması bizi daha da mutlu etmiştir. Bölgemize alınacak işçilerin Kütahya'mız bölge halkı arasından seçilmesi için il, ilçe ve belediye başkanlarımızla birlikte zaman zaman Ankara'da üst düzey görüşmeler yapmıştık. Sonucun bu şekilde bitmesi bizi mutlu etmiştir. Geçmişte yöremizden sadece 3 kişi alınırken, şimdi bölgemizden 100'ün üzerinde işçi alınması bizler için sevindirici olmuştur. Bu işçilerin hemen hemen hepsi yöremiz insanıdır. Diğer Kütahya'nın il ve ilçelerini ayırmaksızın tüm hemşehrilerimiz de inşallah en kısa zamanda istihdamda hak ettikleri yeri alıp yerleşeceklerdir. Mülakatlar yapıldı, kararlar verildi, alımlar belirlendi. Hiç kimsenin üzülmesini istemeyiz. Her şey sabırla, zamanla ve sırayla gerçekleşecektir. Acele etmeye gerek yok. Hepsi de bizim insanımız.''
Fabrikada çalışacak işçiler şöyle belirtildi:
''Bekir Savaş, Deniz Altınsoy, Mehmet Hamamcı, Halil Resul Çakır, Fatih Adıyaman, Murat Tuğcu, Ethem Ercan Karaşallı, Muammer Mustafa Dağlar, İbrahim Mutlu, Mustafa Altınok, Mehmet Keskin, Cengiz Demir, Hakkı Gümüş, Fatih Atmaca, Adem Dürme, İbrahim Ciner, Halil Çınar, Ali Yıldız, İsmail Eroğlu, Adem Gürhan, Hüseyin Balyoz, Turan Kuru, Abdullah Doğanay, Gürsel Zengin, Hatice Sargın, Vedat Cansu, Ömer Faruk Bal, Ramazan Uzman, Ahmet Kahya, İsa İrtegün, Mustafa Çakmak, Mustafa Ali Bedir, Metin Solak, Ahmet Tanyeri, Cemal Şengül, Şerif Duru, Salih Ateş, Selin Talaş, Özcan Ordukaya, Emre Yıldırım, Fatih Yaman, İbrahim Gümüşsoy, Arzu Koçak, Ahmet Kayalı, Muhammed Emin Toktaş, Levent Şenay, Uğur Topuz, Süleyman Çamkıran, Orhan Eker, Hasan Basri Küpçü, Hakkı Bozkurt, Kadir Duymaz, Sertan Kaya, İsmail Uzun, Erol Kara, İbrahim Dursun, İbrahim Gözütek, Halil Demirtaş, Muhsin Akyol, Halime Öztürk, Harun Tankı, Halil Çetin, Hüseyin Erdal, Hüseyin Gökduman, Ahmet Hamdi Dinçer, Murat Yıldırım, İsmail Kasap, Ali Canıgür, Mehmet Duman, Hüseyin Gülmez, Mustafa Çetin, Yasin Şekil, Harun Canıgür, Fatih Erdönmez, Cafer Şen, Mustafa Ensar Akay, Ahmet Can, Bahri Öztürk, Ali Rıza İkikapılı, Mustafa Meral, Ömer Eskici, Yasin Mahmut Akay, İbrahim Özen, Tarık Ertekin, Abdullah Sevban Güçlü, İsmail Bilmez, Erhan Oyur, Ümit Kaygısız, Zafer Kurt, Ali Erduran, Musa Tuğcu, Ahmet Çam, Çetin Okgil, İsmail Özkan, Hakkı Çelebi, Coşkun Türkel, Ahmet Ay, Süleyman Sami Uysal, Mustafa Bağcı, İlhami Hasar, Ali Soysal, Mevlüt Erdoğdu, Kadir Saygın, Kadir Mallı, Zehra Mıcır, Mehmet Gürel, Ramazan Alp.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com