Emet göleti ihalesini hidromek firması aldı

Emet göleti ihalesini hidromek firması aldı
Emet'e Sorgun mevkiine yapılarak Emet içme suyu ihtiyacının da karşılanacağı, DSİ tarafından proje yatırımına alınan Emet Göleti’nin plan ve proje ihalesini HİDROMEK firmasının aldığı açıklandı.
Ercan Kolku | Simav

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Emet'in içerdiği arsenik oranları ile halkın sürekli tedirgin olduğu içme suyunun deği-şimi ile evlerde temiz ve sağlıklı içme suyunun akması için ağırlık verdikleri gölet projesinin ihalesini alan firmanın açıklandığını belirterek;” Emet göleti projemizden işler umduğumuzdan daha hızlı bir eşkilde ilerliyor. 1 sene plan 1 sene proje ihalesi gibi süreçlere tabi gölet yapımlarında Emet her iki ihaleyi birden yaparak büyük bir zaman kazancı elde etmiştir. Hidromek firmasınca plan ve proje ihalesi alınann gölet için ilk 6 ay plan proje işlemelrig erçekleşecek. 2 altı ayda ise atık su barajı ve Emet ilçesine gelmesi için gerekeli çalışmalar ihale edilecek. 1 yıl içinde gölet yapımı için gerekli her tür alt yapı tamamlanmış olacak,ve gölet yapımına geçilecek “dedi. Başkan  Koca insana ve insan sağlığına yatırımın her şeyden önemli olduğunun bilnicindeolduklarını belirterek “ Emet belediyesi oalrak en büyük projelerimzden bir Emet'in elli yüzyıl sağlıklı içme suyuna kavuşturacak olan Emet Göleti'dir.” dedi.
 
Yenice Beldesi ile Umutlu Köyü arasında bulunan Sorgun mevkiimizde yapılacak gölet havzamız yaklaşık 1050 metre yükseklikte. Gölet tamamlandığında hem içme suyu, hem de sulama göleti olarak hizmet verecek. Bu göletin tamamlanması ile sağlıklı dağ suyu Emet'e getirilecek. Arıtma tesisleri de hemen gö-letin altında olacak. Bu çalışmalar tamamlanınca Emet’te arsenikli içme suyu tarih olacak. 

Temiz dağ suyu evlerin çeşmelerinde akacak. Ayrıca içme suyunu  Emet'e getirmede yıllık 500 bin TL’yi geçen enerji maliyetleri ortadan kalkacak. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com