Emet Meslek Yüksekokulu'nda 947 Öğrenci Öğrenim Görecek

Emet Meslek Yüksekokulu'nda 947 Öğrenci Öğrenim Görecek
Yrd

Yrd. Doç. Dr. Murat Yaman’ın istifası ile boşalan Dumlupınar Üniversitesine bağlı Emet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü'ne atanan Cem Gültekin, yeni öğretim dönemiyle alakalı hedeflerini açıkladı.
Gültekin, Emet Meslek Yüksekokulu olarak ilk hedeflerinin, Dumlupınar Üniversitesi'ne bağlı okullar içinde en çok tercih edilen okul olmak olduğunun vurgusunu yaparak, okulda öğrenim görecek öğrenci sayısından, yaptıkları çalışmalara kadar bir çok önemli konuda bilgiler verdi.
Gültekin, "İlçede bu okulda ilk görevim değil, daha önce bu okulda öğretim görevlisi görevinde bulunduğum için sorunları çok iyi biliyorum.Sorunların çözülmesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu yıl öğrenci kayıtlarında beklenen sayının çok çok altında kaldığımız bir gerçektir. Son ek kontenjan da okulumuza 180 ek kontenjan talebine karşı maalesef 90 tercihten 70’i okulumuza kayıt yaptırdı. Bu öğrenciler ile birlikte toplam öğrenci sayımız 947’ye ulaştı.Artık hep beraber ilçe halkı ile de birlikte sürekli irtibat halinde olup, okulumuza isabetli tespitlerle doğru bölümlerin açılması için çalışacağız. Kütahya valimiz Kenan Çiftçi’nin ilçemize son ziyaretlerinde , okulumuza yapılmasını planladığımız kafeterya inşaatı için istediğimiz inşaat malzemeleri için olumlu cevap aldık ve en kısa süre içerisinde derneğimiz ile birlikte kafeterya inşaatına başlayacağız. Emet halkının beklentileri kadar öğrencilerimizin beklentilerini de gerçekleştirmek görevimizdir. Emet halkımızın da derneğimize sahip çıkarak başta kantin olmak üzere ihtiyaçların giderilmesinde katkıda bulunacaklarına şüphemiz yoktur. ‘ dedi.
Gültekin konuşmasının sonunda da görevden alınan müdür yardımcıları hakkında da bilgi verdi.Gültekin ‘Akademik gelenek gereği müdür istifa ettiğinde müdür yardımcıları da görevden alınıyor. Bu rektörlüğümüzün tasarrufundadır. Yoksa arkadaşlarımızın alınmasında farklı sebepler yoktur. Her iki arkadaşımıza da okulumuza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com