Emet Meslek Yüksekokulunda Konferans

Emet Meslek Yüksekokulunda Konferans
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık olunması, bunun için de her zaman okunması gerektiğini söyledi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık olunması, bunun için de her zaman okunması gerektiğini söyledi.
Prof. Dr. Sarıkoyuncu, DPÜ Emet Meslek Yüksekokulu Cemal Öztürk Konferans Salonunda verdiği konferansta, 1968 yılında sağ-sol, ardından Ermeni, ASALA, Alevi-Sünni, Atatürkçü-Anti Atatürkçü gibi oyunlarla milletin güçsüz bırakılmak istendiğini savundu.
Şimdi ise Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk yanlış anlatılmaya çalışılarak milletin güçsüz bırakılmak istendiğini öne süren Prof. Dr. Sarıkoyuncu, şöyle konuştu:
''Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık olmalı, uyanık olmak için de her zaman okumalıyız. Atatürk, dine karşı bir kişi olarak anlatılmaktadır. Okuyarak bunun ne kadar gerçek dışı olduğunu göreceksiniz. Bir Fransız gazeteci, Cumhuriyetimizin kurulması sırasında Atatürk ile röportaj yapar. Atatürk'ün açıklamaları şöyledir; (Türkiye dinine daha da bağlı olmalıdır. Dinine bağlı olmayan milletin yaşaması mümkün değildir.) Bir başka olay da şöyle yaşanmıştır. Dönemin Mareşali Fevzi Çakmak, generaller, milletvekilleri ve Mustafa Kemal Atatürk, bir tren yolculuğu yapmaktadır. Yolculuk esnasında bir milletvekili, Atatürk'ün yanına vararak kulağına 'yan tarafta bir general namaz kılmaktadır' der. Bunu duyan Atatürk sessizce Mareşal Fevzi Çakmak'ı yanına alarak yan tarafa geçer, kapıyı açar ve generalin namaz kıldığını görünce kapıyı kapatıp milletvekiline döner, (Bu ülkede ne zaman namaz kılmak suç oldu) der ve milletvekilini hemen trenden indirir. Bu milletvekili bir daha mecliste görev alamaz.
Maalesef Atatürk'ün annesi hakkında da yanlış anlaşılacak konuşmalar olmaktadır. 1997'de İzmir'de Abdürrahim Tunçak Müzesi açıldı. Müzede Zübeyde Hanım'ın eşyaları sergilenmektedir. Bunlardan bazıları Zübeyde Hanım'ın Kuran-ı Kerim'i, seccadesi, tespihi ve zemzem kaplarıdır. İzmir'e gittiğiniz zaman mutlaka ziyaret edin. Son olarak bir örnek daha vermek istiyorum. 1924'te Diyanet İşleri Başkanlığını kuran Atatürk, o zamanın yokluğunda Başkanlığa ek bütçe çıkararak, Kuran-ı Kerim'in Türkçe mealinin yazılması emrini vermiş, Hamdi Yazır'ı görevlendirmiştir. Bugün birçok kişinin evinde olan yazarın 'Hak Dini Kuran Dini' kitabı o bütçe ile yazılmıştır.''
Konferansa, Emet Kaymakamı Yakup Güven, Belediye başkanı Mustafa Koca, Meslek Yüksekokulu Müdürü Zeki Yılmaz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com