Emet MYO kimya bölümünden teknik gezi

Emet MYO kimya bölümünden teknik gezi
Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu Kimya Teknolojisi Programı öğrencileri, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Cem Gültekin ve Kimya Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Vedat Çetinnezaretinde, Genel Kimya I ve Boya Kimyası derslerinde öğrencilerin teorik
Ercan Kolku | Emet

İlk olarak BURBOYA laboratuvarlarında işletme şefi Ali Tokgöz ve laboratuvar teknikerleri tarafından boya endüstrisinde kullanılan kromatografik ayırma yöntemlerinden kağıt kromatografisi ve ince tabaka kromatografisi hakkında bilgi verilirken, boya madde analizinde kullanılan spektrofotometre cihazının kullanım amacı ve kullanım şekli uygulamalı bir şekilde gösterildi. Ayrıca işletmedeki deri boyama laboratuvarında deri boyama prosesi hakkında öğrencilere detaylı bilgi verildi.
 
Fabrika Müdürü Asuman Durusüt’ü makamında ziyaret eden gruba, Durusüt, fabrika işleyişine ilişkin bilgi verdi. Okul müdürü Öğr. Gör. Cem GÜLTEKİN Fabrika Müdürü Asuman Durusüt’ e okul öğrencilerinin yapmış olduğu ebru çalışmasını takdim etti. Kimya alanında uygulama yapmanın önemine vurgu yapan Gültekin, bu fırsatı sağlayan fabrika yönetimi ve çalışanlarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti. Fabrika gezisinin ardından tarihi İnkaya Çınarı’nı ziyaret eden grup, daha sonra Uludağ’a çıkarak karın tadını çıkardı. Öğrenciler teknik gezi ile ilgili memnuniyetlerini dile getirirken, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com