Emet'e yeni çocuk doktoru atandı

Emet'e yeni çocuk doktoru atandı
Emet Devlet hastanesi hastanesinde bir süredir kadrosu boş olan çocuk bölümüne Bursa’dan atanan Uzmandoktor Cengiz Yenigül görevine başladı.

Ercan KOLKU | Emet

Emet Devlet hastanesinde kadro eksikliği bulunan kadın doğum ve çocuk doktoru branşları kuraya dahil edilsede, kadın doğum konusunda başvuru olmayınca beklentiler 1 ay sonrasına kaldı. Çocuk doktoru kadrosuna ise Bursa’dan Cengiz Yenigül atanarak ilçemizdeki görevine başladı.

 
Emet Devlet hastanesi başhekimi Mustafa Yemiş, uzman doktor Yenigül’ün görevine başlamsı ile ilgili yaptığı açıklamada;” Doktorumuz ilçemizdeki görevine başladı. Ayrıca hastanemizde 3 adet diş hekimi aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Dt Asiye Çandır, Dt Zehra Geyhan, Dt Ezgi Ekşioğlu mevcut durum itibari ile gündüz mesai saatlerinde randevu alamayan hastalar için acil diş polikliniği hizmeti ve pazartesi Cuma günleri protez hizmeti verilmeye başlanmıştır.”dedi.

AKP ilçe başkanı Mehmet Ali Yerem ise, Kadın doğum ve Çocuk doktoru kadrolarında Çocuk doktorunun atandığını Kadın doğum uzmanı atamasının ise Aralık atamasında beklendiğini belirtti. 
 
Yerem ayrıca ilçemizde Kadın doğum uzmanı yanı sıra birde genel cerrah atama talebinin de ilgili birimlere yapıldığını belirterek, Aralık ayında Kadın doğum ve genel cerrah atamalarını beklediklerini ifade etti. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com