Emet'e yeni hastane

Emet'e yeni hastane
Kütahya’nın Emet İlçesinde yapılacak olan 60 yataklı yeni devlet hastanesi ihale değerlendirme süreci sona ererken,işi alan VERON DIS TICARET INSAAT A.S 16 Ocak 2014’te sözleşme imzalandı.
Ercan Kolku | Emet

Emet’te sağlık konusun da yaşanan sıkıntılara daha geniş tıbbi malzeme ve yeni kadrolar açılması 
ile çözüm üretilmesi adına umut edilen yeni hastane yapımı kamuoyunca ilgiyle takip ediliyor. 
 
11.11.2013’te TOKİ ce ihalesi yapılan yeni devlet hastanesi ihale değerlendirme süreci sonrası. VERON dış ticaret şirketi ihale ilei lgili sözleşmesini imzaladı.Emet Belediye başkanı Mustafa Kpca 40 yataklı Emet devlet hastanesinin 60 yatağa çıkarılması ile uzayan hastane yapım işinin 16 Ocak tarihi tibarı ile yapım sürecine girdiğini açıkladı.KOCA yaptığı açıklamada;”Göreve geldiğimiz günden itibaren sağlıklı yol diyerek ilçemizin en önemli sorunlarına dikkat çektik.Allaha şükürler olsun ki bugün YOL konusunda yapılmış ihalelerin iptali,tekrar ihale edilmesi, Martta devamı gibi konuları tartışıyoruz. Bir sevindirici haberimizde yeni hastanemizde… 
 
Sağlıklı yol derken mevcut hastanemizin ihtiyaçlarımıza cevap vermediği gerçeğini gördük. Şimdide Emet devlet hastanesini ilçemize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İhaleyi alan firmamız ayın 16 sında sözleşmesini imzaladı. Hastanemiz yapım sürecine girdi.İnşallah 18ay gibi bir sürede 60 yatak kapasitesi, ve modern tıbbi araçlar ile donatılmış yeni hastanemizi halkımızın kullanımına açacağız “ dedi.
 
Emet’e yapılması kesinleşen yeni hastanede kurulacak yoğun bakım ünitesinin Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerimize de hizmet verebilecek şekilde dizayn ve tıbbi donanımı talep edilirken mutalaka Kardiyolog tayini, ve kalp için gerekli donanımın bulunması 3 ilçe halkının ortak beklentisi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com