Emet'in Kırgıl Köyü'nde 2 Bin Kişiye 'Hayır Yemeği'

Emet'in Kırgıl Köyü'nde 2 Bin Kişiye 'Hayır Yemeği'
Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Kırgıl köyünde bu yıl 8’incisi tertiplenen geleneksel 'hayır yemeği'ne yaklaşık 2 bin kişi katıldı

Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Kırgıl köyünde bu yıl 8’incisi tertiplenen geleneksel 'hayır yemeği'ne yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
Köylüler tarafından verilen hayır yemeğinden önce köyde Halil Özdemir başkanlığında oluşturulan 3 kişilik yardım komitesi halktan paraya çevrilebilecek, arpa, buğday, yemeklik gıda malzemesi ve nakit yardım topladı. Daha sonra 400 kg.et ve 150 kg. pirinçten pişirilen pilav ile 40 kg. irmikten yapılan helva ve 100 kilogram üzüm davetlilere ikram edildi.
Kırgıl köyü Muhtarı Mehmet Özdemir yaptığı açıklamada, " Bolluk ve bereket için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sekizinci hayır yemeğine her yıl katılım daha da artmaktadır. Köy camiinin altında verilen yemek sonrası yağmur duası ve şehitlerimiz için mevlit okuttuk.” dedi.
Organizasyonun birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularını artırdığına dikkati çeken Özdemir, “ Ramazan Bayramında verdiğimiz hayır yemeği sayesinde köy halkımız ile çevre ilçe ve köy halkı birbiriyle görüşüp, bayramlaşma fırsatı buluyor. Bu yemeğe katılan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.(MU-EFE-

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com