Emet'li işçiler Ankara'da

Emet'li işçiler Ankara'da
Muğla'da bulunan Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür ocaklarınınÖzelleştirme İdaresi'ne bağlanmasına tepki gösteren enerji ve maden işçileri, ikinci Ankara yürüyüşü polis barikatına takılırken Ankara'da miting den geri adım a
Ercan Kolku | Emet

Hisarcık Maden,İş sendikası şube başkanı Ahmet Yılmaz “ Bugün onlaraysa yarın bize…

Özelleştirme
adım adım Emet madenlerimize de gelecek. Türkiye genelindeki özelleştirme karşıtı eylemelere katılarak destek veriyoruz” dedi.
 
Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy’de Maden-İş ve Tes-İş sendikalarına bağlı termik santral ve kömür işçilerinin, özelleştirmeye karşı 24 Ocak’ta Ankara Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na olan yürüyüşleri dün polis tarafınca Yatağan çıkışında engellendi.

Yatağan işçilerin polis tarafından katılımlarının engellenmiş olmasına rağmen, Zonguldak başta olmak üzere diğer kentlerden gelen Türk-İş'e bağlı Maden-İş ve Tes-İş sendikaları işçileri, sabah saat 10 sularında ÖİB' nin önüne tabutla geldiler. Özelleştirme İdaresi önündeki eylem, özelleştirmeye karşı mücadelenin ve dayanışmanın devam edeceği vurgulanarak saat 12 gibi sona erdi.Ankarada düzenlenen mitinge Emet ve Hisarcık'ı temsil eden Hisarcık Maden İş Sendikası yöneticleri ve işçilerde katıldı.
 
Başkan Ahmet Yılmaz ülkemizin yarınları için eylemlerin devam edeceğini belirterek;” Özelleştirmelere karşın mücadelemiz devam edecek. Özelleştirmelerle satılan ülkede bu ellerin bizlerde uzanması için her platformada direnişlere destek vermeye devam edeceğiz” dedi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com