Emet'te konferans

Emet'te konferans
Kütahya'nın Emet ilçesinde düzenlenen 'Madde Kullanımı ile Mücadele' konulu konferansı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kütahya'nın Emet ilçesinde düzenlenen 'Madde Kullanımı ile Mücadele' konulu konferansı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Recep Akdur ve Emniyet Genel Müdürlüğü TUBİM Müdür Yardımcısı Nadir Koçak Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu’nda ECDAD derneğince organize edilen “Madde Kullanımı İle Mücadele” adlı konferansda üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)Emet Meslek Yüksekokulu Cemal Öztürk, “İstismara uğramış, suça karışmış, okuluna devam etmeyen, sokakta çalışan çocuklar bağımlılık yapan madde kullanma olasılığı yüksek çocuklardır. Bu yüzden ülkenin kalkınması, eğitim düzeyinin artması, sosyo-kültürel etmenlerin geliştirilmesi bu madde kullanımında en büyük çözümdür. Bu çözümleri geliştirmek mümkündür. Bunlar, ulusal gelir artırma, kalkınmayı sağlama, gelir eşitsizliğini yok etme, işsizliği yok etme, herkesin temel eğitim almasını sağlama, sağlık ve eğitim hizmetlerine erişimde eşitlik, toplumda cinsiyet eşitliği sağlamaktır. Ülkemize zararlı madde kullanımında iki yol izlenmektedir. Bunların birincisi arzı azaltma kontrol etmektir. Yani maddeyi sağlayan kişilerin önlenmesi diğer ikinci yolda zararlı madde kullanmış kişileri, sahiplenme yanında olmaktır” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü TUBİM Müdür Yardımcısı Nadir Koçak ise, TUBİM’in çalışmaları hakkında bilgi vererek ülkede zararlı madde kullanımının arttığına dikkat çekti.

Konuşmaların ardından, Emet MYO Müdürü Öğr. Gör. Cem Gültekin böylesi hassas bir konuda seminer veren Prof. Dr. Recep Akdur’a ve TUBİM Müdür Yardımcısı Nadir Koçak’a teşekkürlerini sundu. Bu konferansın alanlarında uzman kişilerce verilmesine öncülük eden başta Emet Kaymakamı Mete Buhara ve ECDAD Derneği başkanı Ali Duyan’a teşekkürlerini ifade eden Emet MYO Müdürü Öğr. Gör. Cem Gültekin, konferans sonunda Akdur ve Koçak’a hediyelerini takdim etti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com