Emet'te öğrencilere, arama ve kurtarma bilgisi

Emet'te öğrencilere, arama ve kurtarma bilgisi
Kütahya'nın Emet ilçesinde öğrenciler, 'bana yardım et’ projesi kapsamında arama ve kurtarma hususunda bilgilendirildi.

Kütahya'nın Emet ilçesinde öğrenciler, 'bana yardım et’ projesi kapsamında arama ve kurtarma hususunda bilgilendirildi.
Emet Termal Resort Otel'deki etkinliğe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE görevlisi Derya Kaplan, Eskişehir AKUT ekip lideri Bilgin Türkmentepe, AKUT temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Proje sorumlusu Derya Kaplan, "Gerçekleştirdiğimiz etkinlik Avrupa Birliği gençlik projeleri kapsamda olan 'bana yardım et’ projesi etkinliklerinden birisidir. Bana yardım et projesi üay sürecek bu süre içerisinde, tiyatro Kulübü kurulacak , kısa film yarışması yapılacak, Sarısungur Göleti'nde afet bilgilendirme eğitimi ve son olarak ta ilkyardım eğitimleri yapılacaktır.Bu etkinliklerimizin tümü ulusal ajans tarafından hibe edilen 5950 euro’luk hibe ve Emet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapılmaktadır" dedi.
Seminere konuşmacı olarak katılan Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekip Lideri Bilgin Türkmentepe, "Derneğimiz 1994 yılında bir kurtarma olayı ile faaliyete geçmiştir.1995 yılında da AKUT adını almıştır. 15 ocak 1999 tarihin de devlet yararına çalışan dernek olarak kabul edilmiş ve bu tarihten buyana Türkiye ve tüm dünyada arama kurtarma çalışmalarına katılmıştır. Akut toplam 26 ekipten oluşmaktadır. Kütahya ilimiz deprem bölgesidir, bu nedenle de Kütahya da bir ekip kurmayı planlıyoruz. Amacımız dağ ve doğa koşullarında kaybolma kaza olaylarında yardıma ihtiyacı olanlara gönüllü yardım etmektir. Bugün burada Emet ilçemizde öğrenim gören gençlerimize bilinçlendirme eğitimi veriyoruz. Hedefimiz anaokulu seviyesine kadar ulaşarak herkese eğitim vermek istiyoruz" diye konuştu.
Seminer sonrası ilçenin bazı noktalarına stant açılarak, halkına bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com