Emet'te orman yangını

Emet'te orman yangını
Kütahya’nın Emet ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor

Kütahya’nın Emet ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yaklaşık 1 hektarlık alana yayılan yangına müdahale, arazös ve su ikmal makinalarının yanı sıra helikopterlerle de yapılıyor.

Edinilen bilgiye göre, Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Uzunçam Köyü Doğanbahçe mevkiinde orman yangını çıktı. Yaklaşık 1 hektar alanda etkili olan yangına Emet Orman İşletme Müdürlüğü birimleri ilk müdahaleyi yaparken yangının kontrol altına alınması için Denizli ve Manisa’nın Akhisar ilçesinden orman yangını söndürme helikopterleri istendi.

Orman yangını ile ilgili bilgi veren Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mücahit Eracar da yangını tüm birimlerce kontrol altına alınmaya çalışıldığını söyledi.

Eracar, “Emet ilçemizin Uzunçam Köyü Doğanbahçe mevkiinde orman yangını meydana gelmiştir. Yangına işletme müdürlüğümüzün tüm birimleri müdahale etmekte olup yangını kontrol altına alabilmek için de Denizli ilinden ve Akhisar ilçesinden 2 adet helikopter de yangına müdahale etmektedir. Yangına ayrıca 17 arazöz ve su ikmal makinaları da müdahale ederek yangın kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com