Emet'te polisten dolandırıcılık uyarısı

Emet'te polisten dolandırıcılık uyarısı
Emet İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları cep telefonlarıyla dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.

Emet İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları cep telefonlarıyla dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, kontör dolandırıcılığı yapan kişilerin, kendilerini polis ve jandarma görevlisi rütbeli personel, savcı veya hakim olarak tanıttıkları anımsatıldı.
Zanlıların, muhataplarını genellikle korku ve telaşa düşürecek şekilde hareket ederek, adlarına kayıtlı telefonlarla üst düzey yöneticilerin rahatsız edildiğini, organize suç örgütü faaliyeti yapıldığını ve terör örgütü mensuplarınca telefonunun kullanıldığını söylediğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Ayrıca adına kayıtlı kredi kartı bilgilerinin kopyalandığını, bu nedenle kısa zaman içerisinde yüklü miktarda hesap ekstresi geleceğini, bu durumda kendilerinin suçlu olacağını belirttikten sonra, faillerin belirlenmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini, ancak çalışmanın bir an önce bitirilmesi için kontöre ihtiyaç duyulduğunu belirtip kontör yüklettikleri veya muhatabının internet bankacılığı şifrelerini alarak hesaplarını boşalttıkları görülmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan vatandaşların kesinlikle bu kişilere kontör veya kredi kartı bilgilerini vermemelerinin gerekmektedir. Arayan şahıstan çalıştığı iş yerinin sabit telefon numarasını talep etmelerini veya en yakın emniyet biriminden konuyu teyit edeceğini söylediğinde çoğunlukla bu tip dolandırıcıların telefonu kapattıkları görülmektedir. Hiçbir emniyet görevlisinin, telefon üzerinden kontör talebinde bulunmayacağı, banka ve özel bilgilerini talep etmeyeceği herkes tarafından bilinmelidir. Bu konuyu yakınlarınızla da paylaşarak meydana gelebilecek mağduriyetleri önleyebilir veya emniyet görevlilerimize suçla mücadelede büyük destek olabiliriz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com